Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Almera indításkor...

Nissan Almera indításkor miért zajos?

Figyelt kérdés

Szakértők,tapasztalt emberek véleményére lennék kíváncsi.Tudomásom szerint az összes N15-ös Almera hidegindításkor 1-2 másodpercig zajos.Az autó új korától fogva,jelenleg 400000 ezer felett van,hiba nélkül,úgyhogy valószínűleg semmit nem jelent.

Viszont tényleg kíváncsi lennék mi okozhatja,eddig csak találgatások mennek a neten de nem hiszem el,hogy nincs válasz.Látatlanba annyit valószínűsítek, hogy az olaj nem elég hamar jut el arra a helyre.Teljesen mindegy,hogy 5w vagy 10w.



2013. dec. 10. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0 fok körül ezt több kocsimnál is tapasztaltam már. akár 5-10 mp-ig is. A járás erősebb, darabosabb, keményebb. Én is az olajzásra tippelek. Hiszen ilyenkor valamennyire le van dermedve, nehezen szivattyúzható. Ha odaér a kenési pontokhoz, akkor sem ken úgy mint melegen.
2013. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általában a szelephézagoló "hidrotőkék" zörögnek kopognak a hengerfejben,mert oda lassabban ér fel az olaj. Ahogy írod,semmit nem jelent, ezek ilyenek, nincs gond.
2013. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem vagyok sem szakértő sem tapasztalt, viszont úgy tudom az Almera is vezérműláncos és nem szíjas.

Nekem (Opel astra) állítólag(szakértők szerint :D) ez okoz hasonló zajt hidegindításkor. Mivel a láncfeszítő olajnyomással működik kell pár másodperc míg felépül a megfelelő nyomás és kellőképpen megfeszül a lánc. Amíg ez az zaj nem tart fél percig nincs baj.

2013. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de még mindíg nem tudjuk az igazságot ;-)...hidrotőke vagy lánc ?
2013. dec. 10. 15:48
 5/5 A kérdező kommentje:
A választ már tudjuk, a hidraulikus láncfeszítő okozza, normális jelenség,egyébként vastagabb olajnál nem csinálja.
2014. máj. 25. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!