Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legolcsóbb Crossmotor?

Melyik a legolcsóbb Crossmotor?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek,ezt igazából úgy értem,hogy fenntarthatóságra,alkatrészárakra vagyok kíváncsi!! Bele szeretnék fogni ebbe a vircsaftba mint hobbi és tudom jól,hogy ez pont nem az olcsó hobbik közé tartozik,de mégis tisztában akarok lenni azzal,hogy melyik nagyobb márkájú cross-al takaríthatnék meg többet a kopóalkatrészek cserélése és esetleges nagyobb szervizek után!!!

2013. dec. 10. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom világos, hogy egyikhez sem olcsó. Nincsenek nagyságrendi különbségek egyik márkánál sem. Szóval nem lehet azt mondani, hogy Honda CRF-et jobban megéri megvenni, mert olcsóbb hozzá egy dugószett vagy egy főtengely, mint egy Suzuki RM-Z-hez. Lényegesebbnek mondható árkülönbség a két és ngy ütemű motorok között lehet -nem írtad, hogy 2t vagy 4t kell e- négyütemű felújítása általában drágább mulatság. És nem árt figyelembe venned, hogy ezek üzemórás motorok. Vagyis nem addig használsz adott alkatrészt, amíg az az szét nem hullik, hanem ameddig az üzemórája le nem jár. Vagyis ha egy hajtókar 100 üzemórára van tervezve, azzal nem fogsz 200at menni. Ha bőven van rá pénzed, akkor hajrá. De ha nincs, akkor inkább egy kis köbcentis endurót ajánlanék. Persze nem annyi, mint egy cross-ban, de erő van bennük, "bármilyen" terepen elboldogulnak, plusz ha rendszámos, akkor még a rendőrökre sem kell figyelned, vagy feltehetsz magad mellé egy hely kis szöszit.
2013. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jav.: helyes kis szöszit
2013. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elnézést,2t 125ccm motorban gondolkoztam és tulajdonképen azért akarok venni én is cross motort mert elég sok ismerősömnek van ilyen motorja és jó lenne hétvégente kimenni egy közeli pályára picit marhulni meg úgy alapvetően is a motorozásnak a földes úton történő művelése vonzz igazán,bár a szöszi cica mögöttem sem rossz :)

Amúgy melyik gyártó motorját javasolnád te személy szerint?

Ja és ment a zöld pacsi!!!

2013. dec. 11. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
suzuki/honda/kawasaki/yamaha 4esből nem tudsz melléfogni, de ha vásárlásra kerül a sor vigyél magaddal motoros havert. Nem tudom első motor lesz e vagy sem, de ha első lesz, akkor se egyedül tedd meg az első köröket, mert egy 125ös 2t cross gépben irgalmatlan erő van.
2013. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom,hogy nagyon bika gépek így természetesen megfelelő crossruházatot is be akarok szerezni (protektorral együtt) mielőtt nagyon elkezdenék szórakozni!! Meg természetesen valamelyik haveromnak is szólok,hogy azért jöjjön el mert inkább egy haladó nézze meg,esetleg tesztelje le mint egy amatőr!!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszaidat!!!!!

2013. dec. 11. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
szívesen!
2013. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!