Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell-e központosító / tehermen...

Kell-e központosító / tehermentesítő gyűrű ide? (kép)

Figyelt kérdés

Nagyjából fél, vagy negyed mm eltérés lehet. Eddig eredeti acélfelni volt fent, most vettem alufelniket használtan, de nem mértem le a középfuratot, valami hézagnak meg muszáj maradni gondolom, mert máskülönben nem menne rá a kerékagyra a felni.


[link]


[link]


[link]


2013. dec. 10. 21:27
 1/8 Sinead ***** válasza:
Kell, amint látom. A felni a csavarokon lóg. A gyűrű arra kell, hogy a csavar csak a felfogatás legyen. Egy jó gyűrűvel majdhogynem szorulnia kell a kerékagyon.
2013. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék, hogy nem ráz a kormány, még csak nagy sebességnél sem.
2013. dec. 12. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Rázni nem is fog, csak egyszer azt veszed észre, hogy roppannak a csavarok-
2013. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a csavarok nem torhetnek el, illetve sosem a csavarokon log a felni, azt a surlodasi ero tartja a helyen. akar mekkora is a hezag a kerek agy es a felni kozepfurata kozott, a csavarok csak az osszetartasert felelnek, a kozpontosito gyuru, vagy az agy pedig felrakasnal nyujt segitseget, hogy a felni pont kozepre keruljon, a csavarok meghuzasa utan pedig semmi szerepet nem tolt be. a kerdest pontosan megfogalmazva pedig arra lennek kivancsi, hogy az a fel mili hezag okozhat-e valami problemat, ha az auto futasa teljesen egyenletes? ezzel nem leszolni szeretnem az eddig valaszokat, mert szivesen varok minden segitseget/kommentet, csak nagyon sokkan rosszul ertelmezik a kozpontosito gyuru es a kerekagy fogalmat.
2013. dec. 12. 22:56
 5/8 Sinead ***** válasza:
Lehet hogy nem érzed, hogy ráz, de én csak vennék rá gyűrűt.. Nincs teljesen középen a felni, ebben biztos vagyok. [link]
2013. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sinead:

Tudsz nekem mutatni olyan vékony központosító gyűrűt ami egy ilyen kocsira jó? Tehát a falvastagsága a gyűrűnek legyen fél mm?


Ha belegondol mindenki akkor kerékcserénél elég könnyen a helyére nyomunk egy kereket az agyra. Tehát nem szorul.

De ebben az esetben azt feltételezi hogy hézag van az agy és a kerék között.(pl gyári keréknél is)

Igazán tehermentesítő akkor lenne ha szorosan ülne fel az agyra a kerék.

2013. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem ez jó így. Ha nem ráz akkor nincs gond.
2013. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Warburg 312 felnit nézd meg.

Na kb ennyire fontos a tehermentesítő.


Könyebb vele felrakni. A csavarok kúposak, a felni belül kúpos. Ezeket CNC gépeken ezredes tűréssel marják, fúrják.


Ha a régi szabály szerint rakod fel és nem fos módon mint a mai gumisok, akkor az sose fog rázni. Utána meg egy egységet képez.


Először érintőre az összeset, majd éppen meghúzva mindet, azután földre téve teljesen meghúzva nyomatékkal. Régen se ráztak 180-nál a kerekek ma se fognak. És csak jobb minőségben és pontosságban dolgoznak. Rosszabbak nem lettek a régi orosz esztergáknál, marógépeknél.

2019. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!