Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szerviz koltsegek...

Milyen szerviz koltsegek jelentkezhetnek illetve mire kell figyelni egy 5-6-7 eves felso kategoriás német limousinnal ha : -gyári minositett atvizsgált autot gyari partnertol vasarolunk valos keves (100. 000-ig) kilometerrel?

Figyelt kérdés
Mercedes S, Audi A8, BMW 7? Tehát gyári ujraertekesitesi programbol, Junge Sterne, Premium Selection.Nemetországban.

2013. dec. 12. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
szinte barmi. arra vigyazz, hogy felsokategorias autohoz minden alkatresz is felso (ar)kategorias lesz, egy szett gumira lazan otthagyhatsz 2-300 ezret, nyilvan markatol/tipustol fuggoen.
2013. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen a "premiumsag" egyik hatranyos vonzata a premium alkatresz arak sajna. Mondjuk en azert kiváncs lennek hogy mennyire számit a futasteljesitmeny mellett a kor tehat adott egy tulajdonos es egy darab S-osztaly a tulajdonos folglalkozasabol kifolyolag menosebb fajta evi akár 80-100e Km-el es adott egy masik tulajdonos (a sztereotipiak miatt legyen korosabb szemely, videki es mara mar nyugodtabb megallapodottab aki kisse oregecske S-osztalyat cserelne ujra)mondjuk havi szuk 1800km-es futassal, 6evesen cirka 100e km-el. Tetelezzuk fel hogy mindket auto elado itthoniasan mondva: vegig szervizelt (valos szervizkonyvel)rendszeresen karbantartva garázsban parkoltatva. Az arkulonbsegbe most nem szeretnek belemenni,inkább az allapotbeli kulonbsegekre lennek kiváncsi. Tehát mi kulonbseg lehet a ket auto alkatreszei kozott minoseg-elhasznaltsag-igenybevetel tekinteteben? Mindket auto azomos futasteljesitmennyel amde jokora kor kulonbseggel..vajon a kor kulonbseg miatt nagyobb elhasználodottsagot mutatnak az idosebb auto avagy hasonlo allapotu lehet mint az 1-1,5 eves sokat futotte?? Koszonhetoen a nemetorszag beli nagyobb tavolsagoknak illetve a megfelelo minosegu, mennyisegu, es elrendezesu palya halozatnak, ezek az autok eleg sokat futottak palyan ami ha jol tudom hosszu tavon kimeli a technikat. Rendsteres karbantartassal amit feltetelezhetoleg az uj tulaj is lelkiismeretsen folytat majd szerintem nagy esellyel meg nagyon sok kilometeren keresztul problema mentesen foglya leendobeli gazdalyat szolgalni .Vagy nem jol latom????
2013. dec. 12. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ez a kérdés felmerül, akkor nem neked való a prémiumkategória. Sokba kerül hozzá az alkatrész, még a bontott alkatrészek is aranyárban vannak, magas a fogyasztás, drága a biztosítás, tehát elég költséges mulatság.
2013. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En is igy gondolom, w220 v ML t nezegetek, onnan is a 400 CDI t

Azert az alkatreszek nem annyira huzosak sztem, jo 1-2 dolog zsebbe nyulos, de eppugy, leirtak a 2.5 td omeganal is nekem, h hu ez meg az ...

A 2.5 tds t bmw motor ilyen meg olyan ocska, meg minden arany ar...

Igaz h rament tobb mint a kocsi ara, de ez katyu kar, baratunk betankolt benzint, 1x szart be az elektronika, nem jolett a teto behuzva... Haza 50000 ert kerult a gep, javitas 5000!

Aztan megkertem h mi a tapasztalata, aki ocsarolta, jott a haver haverjas duma... Meg ugy megmondtam h kb 570000 km van benne :)

En azt mondom baratom, keress fel olyant akinekvan, vele beszelj, probald ki.

2013. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért érdemes az életkort is figyelni, mert bizony a tervezett avulás is játszik a mai kor technikáinál. Kicsit sarkos példa, de van itthon huszonpár éves centrumos zacskóm, viszont a teszkós zacsi 1 évet sem bír ki, hogy ne hullana atomjaira. Persze nem véletlenül olyan, amilyen :D
2013. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt mar szerencsem probalni w221 320cdi-t eppen ezert gondoltam rá.(is) Az egyik kommentelo talán 3.-ik szerint nem nekem valo, sajnos talan igaza van hisz cseppet sem tartom magam jomodunak de eppen ezert jatszottam el ezzel a gondolattal (gondolom sok autostasammal egytemben) hogy miert ne..miert ne lehetne egyen Golf, i40, Astra, Ceed stb.. helyett valami kicsit nagyobbat almodni egy kicsit bevallalosabban dontest hozni.Az ar ugyan az. De a kulonbseg egy atlag autos szamar felfoghatatlan. Persze megnyero lehet egy esoerzekelos ablaktorlo egy alapnal tobb hangszoroval rendelkezo hifi egy futheto elso ulespar mindez (jol belekalkulalva az arba persze) vagy kedvezo csomag kapcsolattal amivel az ertekesito probal megnyerni bennunket a kozepkategorias szalonban. De van egy masik erzes is amirol sokan almodni sem mernek csak amikor CsikosWinklerKarotta vagy valaki mas irasat olvassa, valamely hazai autos portalon, az erzes amikor az ajtot szervo motorok huzzak be utanunk, amikor nemcsak az elso szovetules fut hanem a tobbi is es nem is szovet hanem bor, ahol a motor teljesitmenye es az auto karaktere megengedi hogy mi legyunk a leglassabbak a forgalomba.a tokeletes hangszigetelesnek koszonhetoen kizarva minden zavaro tenyezot hallgatva a valoban premium hangrendszert.Elgondolkodva azon hogy valaki egyszer csaknem 30..hanem tobb millio forintot hagyott ott erte a szalonban.S most o-en-te ennyiert meg tudjuk venni.S ha mindezt valoban leellenorizheto helyrol, megfelelo eloelettel, "kedvezo" aron akkor miert ne..miert ne lehetne bizni a megfeleloen szervizelt allapotnak a premium gyartok minosegenek ..vagy talan a szerencsenknek..elvegre hany szazezren millioan biznak abban az 5szamban havonta ..hozzajuk kepest csak piti bizakodok vagyunk nem szeretnenk milliardokkal forditani sajat es talan csaladunk eleten..mi masban biznank..egy jo allapozban levo levegos futomuben a valto elettartamaban vagy a turboeban..ahhh hagyjuk talan tenyleg nem nekunk valo es megis az Astraban kuporogva kell majd elforditani a piroslampanal a fejunket mikor begordul mellenk egy szep allapotu de korosabb luxus auto ..tudjak az amirol mindig is almodoztunk. :(
2013. dec. 12. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

A rohadt eletbe, 1x ellunk ember, nemetbol 2M kornyeken mar beszerezheto w211 w220 w163...

1x ellunk, amugy az ML es voltam ujra .

2013. dec. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igy van, igazad van kérdező, én is hasonló helyzetben vagyok, mint te, megvettem a 4 éves Audi A6-ot, és láss csodát, tökéletesen működik, és minden napom jól indul, mert más alig várom, hogy beleülhessek.
2013. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!