Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba az univerzális ülésfűté...

Msebi06 kérdése:

Autóba az univerzális ülésfűtés mér nem melegszik?

Figyelt kérdés
Találtam itthon kb 4-5 éve tombolán nyert ülésfűtést, de nem működött, nem is csodálkoztam rajta, biztos valami gagyi, de vettem 3500ftos jobb minőségűből, nagyobb teljesítményűből 2 db-ot, de azok se mennek szivargyújtóról. Elvágtam a vezetéket, rányomtam az akksira, de így se melegszik, 2-3 perc után ugyan olyan hideg. Haveromnak 1000ftos tescoban vásárolt (ugyan az mint nekem a tombolán nyert) 1 perc múlva már full meleg. Mi lehet a gond?

2013. dec. 15. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert biztosan valami hulladék és hibás. (Már ha nincs rajta kapcsoló amit elfelejtették bekapcsolni.)

Persze annak elég kicsi az esélye, hogy egymás mellől két rosszat vegyél ki, szóval:


Van feszültség a szivargyújtón?

Ha megméred a fűtőszál ellenállását, akkor milyen értéket mutat?

Ha be van dugva és elkezded mozgatni nem változik a helyzet? (pl. a tápvezeték fűtőelem felőli végénél, a csatlakozónál, a tipikus helyeken ahol megtörhet)

2013. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 ilyen fűtésem van, mind bontatlan volt, csak nem hibás 3 is. Szivargyújtót naponta hsználom teló, gps töltésre, működik, de gondolom a fűtés nem kicsit vesz föl több áramot, azért is próbáltam ki, hogy levágtam a szivargyújtós végét, és úgy a motortérben az akksi + - pólusára rányomtam. A kapcsolója 3 állás, magas, kikapcs, alacsony, természetesen be volt kapcsolva :)

Sajna a fűtőszálra nem tudok rámérni, mert szövet borítja. Az olcsóbbnál csak be van húzva a vezeték silányan, a drágábbaknál meg ilyen műanyag házas, de nem lehet szétszedni.

Holnap kölcsönadja haver az övét, meglátjuk mi történik, de van egy olyan érzésem nem a fűtéssel van a gond.

2013. dec. 15. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:

"Sajna a fűtőszálra nem tudok rámérni, mert szövet borítja."


Okos ember, a végén a vezeték ellenállását mérd meg! Ha szakadt, akkor legalább nem a taligával van a baj!

2013. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, de full nem értek elektronikához, ezért is teszem föl a kérdést. A vezeték vége bemegy a szövetbe, ott hogy mérem? Vagy mielőtt ahol bemenne ott bontsam meg és mérjek rá?
2013. dec. 15. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megbontani semmit: a kapcsolót valamelyik OFF-tól eltérő állásba kapcsolod, aztán a csatlakozón rámérsz a multimétert ellenállásmérésre beállítva.


Értelemszerűen nem lehet nulla, de vezetnie kell (nem lehet szakadás/végtelen nagy ellenállás).


A legtöbb ilyen gagyi holmi, mint olcsó ülésfűtés, olcsó töltő, szivargyújtós MP3-ak a csatlakozó méreteinek köze sincs a normál 12V aljzathoz - nem lehet, hogy olyan mint az én telefontöltőm, hogy csak bizonyos szögekben érintkezik rendesen?

2013. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Néztem, végig világított a led a csatlakozón, úgyhogy érintkezett, meg mikor levágtam a csatit akksira rányomtam, ez a hibalehetőség szerintem letudva. A csatinál majd szétszedem és rámérek.
2013. dec. 16. 09:14
 7/7 A kérdező kommentje:

Rámértem 2 ohmot mutatott. A levágott végűt rajta hagytam vagy 10 percet az akksin, kézmeleg lett, pedig sokkal melegebbnek kéne lennie.

Még érdekességből: mivel csak fűtőszálról van szó mindegy, hogy melyik vezetéket teszem a +ra -ra?

2013. dec. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!