Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsiba LED-ekhez túlfesz...

Kocsiba LED-ekhez túlfesz elleni védelem?

Figyelt kérdés
Nemrég a kocsimban kicseréltem rengeteg izzót ledre, de hogy hosszú életűek legyenek kéne valami túlfesz elleni védelem. Hallottam, hogy van valami akksira köthető olcsó cucc ami jó is ?!? Tud valaki adni némi tájékoztatást?

2013. dec. 16. 21:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges, nekem is elég sok minden led-es már régóta és nincs velük gond.
2013. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Sinead ***** válasza:
78%
Ha a lámpa amit betettél kocsiba való, akkor a gyártó gondolt a túlfeszre is. Ha csak valami tákolt vacak, akkor hiába is tennél elé valamit.
2013. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%

[link]

Teszel egy ilyet a LED elé.

Olcsó és egyszerű. De akkor már buktad azt a lehetőséget hogy elég legyen egy égőcsere.

És persze nem legális. Meg ha szar a kivitelezés akkor lehet hogy egy szép nagy tábortűz lesz a kocsiból. Szóval ha nem értesz az elektronikához akkor legalább szalonnát meg nyársat tarts a kocsiban. Ne vesszen kárba a sok jó hő.

2013. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kocsiba való ledek ebayről, viszont nincs bennük az ellenálláson kívül más szabályzó áramkör, több ismerősöm is használ hasonló ledeket, de sehol sem hosszú életűek, viszont valahonnan hallottam olyasmit, ami a kocsi áramkörébe téve a kiugró túlfeszültségeket levágja, (gondolom kondi is van benne) és állítólag ez megoldja a rövid led élettartam problémát. Ha valaki ilyenről tud, az írjon.
2013. dec. 16. 21:48
 5/27 anonim ***** válasza:
42%
7812-es feszstab IC kell neked. Nem egy bonyodalom bekötni.
2013. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Soros áteresztő stabilizátort ajánlóknak üzenem, hogy ne adjanak tanácsot, ha csak láttak már olyat aki látott már olyat. Kb. 3 V feszültségeséssel dolgoznak. Ha már több fogyasztó működik, simán lemehet a feszültség 13,5 voltra.


Annak van igaza, aki azt írta, hogy nem ebayes, alibaba.comos vackot kell venni, hanem autóba való led fényforrást. Persze mindig mindenkinek a kici-óccó kell. Egy normális led lámpa ára többszöröse a gagyiknak.

Nem véletlen, van egy saját kapcsolóüzemű áramgenerátoruk, bizonyos határok között állandó a fényerejük, és védik a ledeket a túláramtól.

2013. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Autóba szánt ledeknél szokott lenni előtét ellenállás. Ha nem lenne, akkor a kérdezőnek nem sűrűn “égnének“ ki a ledek, hanem kb. azonnal, ahogy felkapcsolja a lámpát.

Egy Led önmagában nem visel el 12 Voltot.

2013. dec. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
A led mek nem feszultseg stabilizator kell hanem aramgeneratoros taplalas...Innentol fogva hagyjuk az egeszet mert otthon nem ugy van hogy epitunk egy aramgeneratort ahogy elolvassuk az internyetrol, hanem azt az adott Led(ek) specifikaciojanak megfeleloen kell osszerakni. 150-300mA a tartomany alltalaban amire szmitani kell de lehet akar 600mA is bizonyos esetekben. Ennek megfeleloen sorba kell kotni az azonos tipusu led eket es meghatrozni a minimum es maximum feszultseg tartomanyt is ami arra a szakaszra ervenyes. Tomoren ennyi bonyolultan meg nem akarom.
2013. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ellenállás nyilván van a ledek előtt, ez nyilvánvaló, de itt nem is ez volt a kérdés, viszont amennyire én ismerem az elektronikát szerintem egy áramgenerátoros áramkör nem férne bele mondjuk egy ekkora fényforrásba: [link] Megfordult az is a fejemben, hogy az autóba szánt ledeknél úgy választják meg az ellenállás/ledek arányát hogy relative nagy ellenállás van kevés ledhez és emiatt kevésbé hatékony mivel az energia egy szép nagy része az ellenálláson hővé alakul, viszont jobban viseli a feszültségingadozásokat, mivel a nagy ellenállás lineáris karakterisztikája miatt kisebb az áramingadozás is... de ez lehet hogy csak az én agyszüleményem, mindenesetre megpróbálom megtudni milyen cucc is az, amit a kocsi áramkörébe iktatnak, belinkelem, aztán itt ki lehet elemezni aki ért hozzá.
2013. dec. 17. 10:52
 10/27 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem feltétlenül kell áramgenerátor ledekhez, a led szalagokhoz kapható tápegységek is annyit tudnak hogy tartják fixen a 12VDC-t, nekem is van ilyen tápegységem (nem gagyi) és évek óta mennek róla a led szalagok. Persze az áramgenerátor a legtutibb megoldás mert úgy kell a legkisebb előtétellenállás is, ha egyátalán kell ilyen esetben... A gond ugye az hogy a kocsiban nem fix 12 volt van...
2013. dec. 17. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!