Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autómat de az...

Eladtam az autómat de az eredetiség vizsgálat kimaradt. Most ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Megnézték, megírtuk az adásvételit kifizették és mentek is. Azt tudom, hogy be kell mennem az okmányirodába az adásvételivel de még milyen kötelezettségem van? Illetve mi lesz az elmaradt eredetiség vizsgálattal és az kit terhel? Nézi azt valaki? vagy mi az?

2013. dec. 17. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, mert a vevőnek nem fogják megcsinálni az átíratást az okmányirodában nélküle, vagyis neki mindenképpen el kell vinnie eredetvizsgálatra, ezzel vagy tisztában van, vagy ott derül ki számára.
2013. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értelek...Akkor kell eredetiségvizsgálat amikor megveszed. Ha te nem csináltál nem tudod a nevedre iratni, így meg eladni sem. Nem értelek.
2013. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2:

Az eredetvizsgálatot elvileg az eladónak kellene megcsinálnia, még ha a gyakorlatban legtöbbször a vevő teszi. Gondolj arra az esetre, hogy ha lopott lenne a kocsi.

2013. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Épp ez az én is úgy olvastam, hogy azt nekem kellene (kellett volna) megcsinálnom

de épp, hogy meghirdettem már vitték is és nem tudtam utána járni a dolgoknak.

2013. dec. 17. 18:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Az eladónak kell megcsináltatni. Én anno belealkudtam a vételárba, így az eladónak ezzel már nem kellett foglalkoznia. 2 éve volt nagyjából 20e ft.
2013. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Átírni úgysem tudják nélküle. Te meg már valószinűleg leadtad az adásvételit. Igazából megegyezés kérdése, hogy ki csinálja/ki állja.
2013. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

semmi extra.

nekem kérte a vevő, hogy csináljam meg, de kifizeti.

Megegyezés kérdése, bár véleményem szerint mindig az eladónak kéne, hisz ő neki kéne bizonyítani hogy az autóval minden ok.

2013. dec. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!