Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépkocsi akkumulátorát polcra...

Gépkocsi akkumulátorát polcra szeretném tenni. Ha leöntöm róla a savat, akkor szárazon eltehetem hosszabb időre?

Figyelt kérdés
Vettem egyet, csak addig kellett amíg hazahoztam a kocsit. Nem akarom hogy a polcon ketyegjen az ideje, ezért gondolom ezt a megoldást. Működik?

2013. dec. 17. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pont hogy az a rossz, ha leengeded a savat. Tölt fel és tartsd meleg helyen. Ez az egy tippem van rá.
2013. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pont ezt nem szabad csinálni. Ha elpárolog belőle a víz, akkor vége a játéknak. Töltsd fel teljesen (árammal), és tedd száraz hűvös helyre. Az ólom savas akksiknak 10 fok lenne az ideális, itt a legkisebb az önkisülésük. Havonta ellenőrizd a savszintet és a töltöttséget.
2013. dec. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább havonta egyszer tölts rá valami jó féle csepptöltővel! Így tudod legtovább megőrizni az állapotát.
2013. dec. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

miért nem kértél akkor kölcsön egyet?

az az állásban tönkre fog menni hamar, ha leöntöd róla a savat akkor meg méghamarabb tönkremegy, tedd be hűvös helyre de ne fagyott helyre szerintem kb 10 fokra. és tegyél rá egy csepptöltőt, úgy tudom az lemeríti valamennyire meg fel is tölti, és olyan mintha folyamatos használatban lenne, és szerintem az rajta lehet hónapokig is az aksin!

2013. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!