Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy suzuki swiftet...

Ha veszek egy suzuki swiftet 1.3 1998-ast mondjuk 320ezerért, műszaki nélkül kb mennyit érdemes hagyni az átiratásra, eredetvizsgára stb?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 02:57
 1/10 anonim ***** válasza:
olyan 70rugó környékén!
2013. dec. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát műszaki nélkül meg ne vedd azt a régi vackot ennyi pénzért!!! Gondolom nem viccből nincs rajta műszaki és rakás baja van!!!
2013. dec. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Műszaki nélkül 320????? Hát akkor az a kocsi vagy nagyon egyben van és csak azért nem műszakisztatta le a tulaj, mert úgy is elakarja adni, vagy téged akarnak nagyon csúnyán átvágni.

az átírás mindennel együtt 55 ezer körül van (keress egy kalkulátort azzal ki tudod számítani a pontos összeget).

mondjuk itt: [link]

2013. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ne műszakiztasd le csak lehúzás az állam drogot rejt a kocsidba hogy lekapcsolhasson a határon ne add az életed a kezükbe, én már 1 éve műszaki nélkül járok.
2013. dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kb beszartam az utolsón :D
2013. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jah a muszaki nelkult ugy ertettem hogy azt nem kell beleszamolni xD
2013. dec. 25. 17:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Jah es meg annyi hogy a biztositast atiratni a nevemre az nekem penzbe kerul? Vagy ha az illeto mar kifizette egesz evre (vagy fel ev, negyedev) akkor nekem mar nem kell fizetnem addig ameddig fizetve van csak eleg ha atiratom a nevemre? Vagy ez hogy mukodik?
2013. dec. 25. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Most akkor mi van azzal a műszakival?! Fogalmazz már érthetően...

A biztosítást meg akkortól kell számolni, amikortól a nevedre kerül a kocsi. Az, hogy az előző tulaj mit hogyan és meddig fizetett ki, az téged nem érint!

2013. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
úgy értettem a kérdést, hogy a műszaki árát nem kell beleszámolni mert van rajta. ezért írtam hogy anélkül mennyit érdemes hagyni az egyéb költségekre (átiratás stb.)
2013. dec. 27. 00:42
 10/10 anonim ***** válasza:

ahha! így már világos! :D

átírás: forgalmi + törzsköny + eredetiségvizsgálat kb. 55 ezer magyar forint. ha kereskedésből veszed a kocsit, akkor ezt a kereskedő elintézi, neked csak a pénzt kell oda adni.

amit még vásárlás után ERŐSEN ajánlott cserélni:

motorvezérlés: vezérműszíj + feszítőgörgő (esetleg vízpumpa) + szerelési díj 20-30 ezerből megvan, márkaszervizbe olyan 40 körül van az ára.

motor olaj + olaj-, levegő-, benzinszűrő. a szűrők összesen 5ezer körül vannak, olajat meg olyat veszel bele amilyenre fussa (10W40es kell, és lehetőleg ne valami Tesco-s gagyit rakj bele).

kb. ennyi plusz költséggel kell MINIMUM számolni az autó vételárán felül. ezen kívül még az esetleges kisebb-nagyobb hibák javítására is írdomos félretenni legalább 50et (esetleg gumik, fékbetétek, gyertyák cseréje). remélem most már többé - kevésbé kielégítő választ kaptál a kérdésedre. :)

2013. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!