Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat punton előgyujtást hogy...

Jpr118 kérdése:

Fiat punton előgyujtást hogy tudok állítani?

Figyelt kérdés
Én először ugy probáltam hogy forgos szerintem, de a 2 csavart meglazítva nem engedi forgatni,mert 3 rögziti is fogja a hengerfejhez. De akkor mivel lehet a gyujtást állítani? mert azt a 3mat leveszem akkor már teljesen lejön és nem lehet beinditott motornál tekerni!

2013. dec. 25. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést... miféle fiat punto ez? Valami karburátoros-mechanikus gyújtású 30 éves? Létezik ilyen?


Az összes injektoros autó gyújtását és befecskendezését az ECU végzi, azon te semmit nem fogsz állítani pár csavart tekergetve, legfeljebb laptoppal meg pár okos szoftverrel módosíthatod, de nem ajánlott...

2013. dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz előgyújtást állítani. A motorelektronika állítja. Az elosztót is csak egy pozicióban tudod rögzíteni.


A digitális motorvezérlős kocsikon nincs a felhasználó által állítható semmilyen paraméter.

Ezért ne kérdezd meg később az alapjárati fordulatszámot se.

2013. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsővel vitatkoznék, nem az összesét. Voltak szép számmal olyan autók régebben, még a különféle elvetemült Bosch Motronicok korában, ahol a motorelektronika a keverékképzésért felelt, de az előgyújtást egy hagyományos röpsúlyos-vákuumdobos elosztó forgatásával lehetett állítani. A gyújtási időpontot elektronikusan érzékelte, nem megszakító, hanem valamilyen teljesítménytranzisztoros (kötözkődőknek: a VMOSFET is transzisztor) elektronika adta a trafóra az áramot.
2013. dec. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a Jetronic, a Motronic már vezérli a gyújtást is.
2013. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hengerfejet köszörültek és mikor össze raktam ugyan ugy állítottam a vezérműtengely minden ugyan ugy áll, de akkor lehet egy foggal alrább kell tenni a szíjjat és akkor már jó lesz hogy később gyujt annyival?
2013. dec. 25. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Miután egy E23 745i-ben saját szememmel láttam az injektorokat vezérlő analóg motorelektronikát, és a tekergethető, vákuumdobos röpsúlyos gyújtáselosztót, nem különösebben foglalkoztat, ha valaki mást ír. Mert ez tény, az meg csak betű...
2013. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet hogy egy foggal arrébb van.
2013. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!