Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Malaguti F12 miért nem indul?

Malaguti F12 miért nem indul?

Figyelt kérdés
Léghűtéses Malaguti F12 kuplung és variátor felújítás után próbáltam volna.Beindult és rögtön le is állt azóta nem indul.Szikra van(szerintem elég gyenge)kb 25 rúgás után kivettük a gyertyát és benzines volt ebből gondolom benzint kap.Gyertyát cseréltem.Előtte hidegen 2-3 rúgásra indult hidegen melegen viszont 15 perc után nagy nehezen indult(télen).Miért nem indul?

2013. dec. 25. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:

picit ütögesd kisebbre a gyertya hézagát, ha gyenge a szikra már légköri nyomáson is, akkor ~10 baros kompresszióban esélyes, hogy már nem ugrik át,

aztán ha kicsi hézaggal beindul, akkor működni ugyan fog a motor, de a gyújtásra érdemes lesz ránézni, mert valamiért kicsi a feszültség

2013. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyertyát összébb ütögettem de így sem meg kb 3-4 napna még motoroztam vele hibátlanul indult akár -1fokba is de most sehogyse.azelőtt ha boltba megálltam sokáig rugdosni kellett szimeringre gondoltam de nem az a baja.Vadiúj savas akksi van benne.NGK BR8HS vettem mert ez a gyári adat.sem a régivel sem az újjal nem megy.Nem tudom milyen nagy szikrát kellene adnia de szerintem nem olyan mint kellene lennie.Válaszodat köszönöm
2013. dec. 25. 20:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor próbáltam rárúgtam egyet beindult de 2 másodperc után le is állt és azóta nem indul és nem is pöffen.
2013. dec. 25. 21:02
 4/9 Tóth Csaba ***** válasza:

Ez lehetséges , hogy szivatód ! miat csinálja szerintem nézdmeg :-) esetleg alaposan karburátorod + gumicsövek átnézése

valahol falsot kap , membrán ezek lehetséges hibák!

2013. dec. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A műanyag idomokat már leszedtem és a légszűrőházát de a karbt nem nagyon piszkáltam de majd megnézem.Hozzáteszem:mikor az idomot lebontottam a karbin és a legszűrőházon kb.1cmes oljos sár volt.
2013. dec. 26. 10:42
 6/9 Tóth Csaba ***** válasza:
Ahm ' olajos sár :-S nem igen , odavaló ott nézegesd mint irtam nekem az gyanum karburátorod szereld le! majd alaposan , takaricsd ki + gumicsöveket ellenörizd lehetséges szivatója , beragadt.. :-)
2013. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amikor kivettem a gyertyát láttam hogy benzines.Én arra gondoltam hogy gyenge a szikra és nem tudja begyújtani a benzint ez lehet a trafó miatt?
2013. dec. 30. 12:22
 8/9 Tóth Csaba ***** válasza:
Ahm ' gyenge szikra? v.is trafó is hibás lehetséges esetleg , trafód cseréld ki! közben előte rakj másik gyertya pipa + vágd rövidebre gyújtókábelt picit :-) lehetséges régi elvan égve keveseb eröt visz át gyertyáig , ujj gyújtókábelt is rakhatsz ! nemártasz vele ijet kompleszió hiány van akor is 100 % igy csinálja , pl. jártam így nekem dugón az alsó gyűrüm volt repedve :-( de neked elöbieket kellene átnézni hanem akor gyűrüdre tippelek kompleszió kevés szikra van , de nemroban be a benzin...
2013. dec. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat a trafó volt a hiba :D
2014. jan. 10. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!