Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényezésben jártas emberek!...

Fényezésben jártas emberek! Fényezés "típusokról" lenne pár kérdésem. (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

(Direkt nem írtam bele a kérdésbe, hogy simsonról van szó, mert valszeg nem nyitottátok volna meg. Nem egy kókány gép lesz, hanem elég komoly amihez fasza fényezés dukál. :)


A váz fényes fekete lesz, elől tárcsafék, aranyszínű féknyereggel meg cuccaival, valami metál barnás-feketére gondoltam, de az valahogy túl egyszerű lenne, nagyon egyszínű, meg kicsinyítené is a motort.

Szóval gondolkoztam a flipflop vagy valami nagy színes metálszemcsés kissé sötétes színben.


A flipflop ugyan drága de nagyon tetszik. Pontosan nem tudom, hogy milyen félék léteznek belőle, de ez a kékes zöld vagy valami sötétzöldes barnás árnyalat tetszene. Nem tudom, hogy anyagilag mennyiből jönne ki, festékre, lakkra, edzővel, meg alapozóra max. 30at adnák ki. Nem tudom mennyire bonyolult fényezni, de van ismerős aki tudna segíteni, mag fater is fújt már pár motort, van kompresszor meg minden, előkészítésben meg jártas vagyok, bár ehhez nemtudom milyen szinű alapozó kell.


Illetve van ez a nagy színes szemcsék meg mellé színek, ebből is valami sötétes barnás feka árnyalat, vagy esetleg sötétszürkés tetszene, valami jó nagy, zöld, lila vagy narancsos metálokkal.


Persze, majd, hogy melyik tetszin nekem eldöntöm, de a véleményeteket is szívesen meghallgatom :)


Tulajdonképpen arra lennék kíváncsi, hogy melyiket hogyan kell fényezni, mire kell odafigyelni, neten keresgéltem, de nem nagyon találtam róluk, ezért próbálok valakit segítségül hívni :D Vagy, hogy esetleg milyen más alternatívákat tudtok.


(Festékboltban ugyan megkérdeztem, de amikor meghallották, hogy simsonra lenne mondjuk a flipflop, akkor már nem is nagyon foglalkoztak velem)



2013. dec. 26. 12:49
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja meg széles polírozott mz felnik lesznek rajta, meg még jó pár alu cucc polírozva lesz.
2013. dec. 26. 13:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért, így hogy megnyitás után látjuk mennyivel jobb? :P


Olvasgass utána, jobbat nem tudok ajánlani.

De abból, hogy egy szett kaméleon (flip-flop) hatású flakonos festék (2 flakon) is 16000 forint, és az nem is takarná be a tankot meg a két deklit valószínűleg, ráadásul csak olyan flakonos minőségű (vacak) lenne, kiindulva a 30e nem takarná be.


Főleg ha a tisztességes flip-flopnál lemezjavítás, kittelés, alapozó, fekete alap, rá több réteg flip-flop hatású anyag, arra meg a lakk... Háááát, úgy sem tűnik olcsónak, sőt...

2013. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!