Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt motort vettem, mit...

Használt motort vettem, mit kell lecserélni rajta?

Figyelt kérdés

Eladó persze mondta, hogy ez meg az új rajta, de mivel a gumi már 6 éves, kétlem, hogy a többi rész karbantartásával nagyon törődött volna.


Miket illik kicserélni új nagyrobogó vásárlása után?

Fékbetéteket és motorolajat már lecseréltem.



2013. dec. 26. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Mást csak akkor cserélj ha szükséges. Ha 6 évig rajta volt a gumi és még nem kopott le akkor lehet hogy keveset volt használva.
2013. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az elsővel kell egyet értenem, én még az olajat megnézném, de ha szép a motorhang akkor semmi különös teendőd nincs.

Milyen motorról van szó?

2013. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gumi ha jó állapotú még akkor felesleges cserélni, persze, ha már szálszakadásos, vagy olyan mint egy pályagumi akkor pedig szükséges!

Akksit sem árt ellenőrizni, légszűrőt, benzin szűrőt valamint szerintem cseréld le az olajat, biztos ami biztos!

2013. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akksit hogyan lehet ellenőrizni? Ráteszem töltőre és megnézem fel van-e töltve?

Légszűrőnél csak az számít, hogy tiszta legyen? Gondolom lehet tisztítani, ha nem túl koszos.

Benzin szűrőt, na azt nem is tudom hol van rajta. Utánanézek.


Honda Forza (250cc) motorról van szó.

Az első gumi 6 éves, a hátsó fiatalabb, de az ugye mindig hamarabb kopik. Hátsó már cserés úgyis, ezért mindjárt az elsőt is leváltom. Más fajta gumit akarok rárakni (metzeler feelfree lesz).


Olyanra gondoltam, mint hűtőfolyadék, fékfolyadék, teleszkóp-olaj, ezeket nem kéne cserélni?

2013. dec. 27. 00:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát:

Akksi: Tudod ellenőrizni a folyadék szintet, értelem szerűen rendes savas akksiról beszélek, amelyik cellában nem a min-max közti jelölésnél látod a szintet, azt desztillált vízzel addig töltöd amíg pont nem középre áll be.

Jó az is amit te írtál, igen a töltés felvételből is sok minden kiderülhet

Légszűrő:

Ha koszos, valamint már eléggé gyűrött illetve elhasználódott, akkor inkább cseréld le, mert vissza is fogja a motor teljesítményét a sok eldugult pólus, valamint nem is kéne megvárni, hogy bejusson valami a dugóhoz! Ha még használhatónak látod, akkor egy kompresszorral először belülről kifelé haladva alaposan fújd ki, majd a lamellákat is szépen, majd mégegyszer belülről.

Benzinszűrő:

Ha megtalálod akkor tudod hova kell rakni az újat, ha viszont a benzincsövön sehol nem találod, akkor nincs közbeiktatott szűrőd, hanem csak az amit a csappal együtt tusz a tank aljából kicsavarni!- érdemes megnézni, mert a mostani benzinek igencsak korrodáló hatásúak, valamint mindenféle "szutymákokkal" tele van sajnos.

A hűtő vizet érdemes megnézni, hogy jó-e a szint, valamint van-e benne kellő mennyiségű fagyálló! Ha megtudod oldani akkor talán jobban jársz ha lecseréled!

A motorolajat ajánlanám még cserélni, de a szintjét attól függetlenül ellenőrizd! Ezt tudom mondani a többi folyadékra is, hogy nézd körbe, nem-e szivárog valahol valami. Főként a teleszkópoknál szokott kikopni a szimering, de annak jól látható nyoma van, mert minden por rátapad az olajos részre.

2013. dec. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fékfolyadékot is lecserélheted -> Ha olyan a fékrendszer. 6 év alatt felvehetett nedvességet ( vizet .
2013. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!