Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 205-öt vennék és...

Peugeot 205-öt vennék és azoktól kérdezném, aki ismeri a típust, hogy megbízható autó-e?

Figyelt kérdés

Tudom régi, de nekem tetszik és a keret ezt engedi. Max.300e.

Golf 2-t néztem,de szerintem irreálisan drága ami jó,és 205-ösök között rozsdamentest is találtam. A Fiesták szintén erősen rohadnak.

Első autónak megfelelő-e,egy kis motorral szerelt Peugeot?

Mennyire szervizigényes?


2013. dec. 29. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Jókat írnak róla ( [link]


Viszont 300-ért jó autót nagyon ki kell fogni, vigyázz ne valami autónak látszó tárgyat sózzanak rád.

2013. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! 300e-ből,ahogy néztem jó 205-öst lehet venni, sőt 200e-ből is úgy tűnik. Végül is a kérdésem arra irányult,hogy mennyire jó konstrukció,mert a dízeljeiről hallottam, hogy jók, de azt már ilyen idősen nem merem megvenni, csak a benzinest.
2013. dec. 29. 23:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd. Az, hogy "úgy tűnik" az elég kevés. Reálisan gondolkodva mit adnak ma 200e forintért? Nagyjából semmit. Persze lehet szerencséd és az is lehet, hogy rosszul tudom az árakat.


Szerintem épp a dízelt kellene venni, mert annak a motorja sokkal tartósabb mint a benzinesé. És ilyen korú kocsiknál biztos nem 5000km futásról beszélünk.

2013. dec. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy kevés az, hogy "tűnik". De, mivel nem láttam még az autót,amelyről beszélek,csak képen, és a tulajjal beszéltem,ezért írtam,hogy "tűnik"(egy kicsit utazni kell hozzá). Megnéztem a környéken néhány dízel golfot és azok közül,amelyeket láttam, a saját tapasztalatom szerint, a benzinesek lényegesen jobb állapotban voltak. Gondolom a kis fogyasztás miatt sokkal többet használták ezeket. Dízelt vennék a jobb menetteljesítmény, nyomaték és fogyasztás miatt,de ha nem találok megfelelőt,akkor egy jó benzines is számításba jöhet. A 300ezres keret valóban nem nagy,de egy nagyjából rozsdamentes autó,amely szervizelve volt,még 20éves kora után kibír pár évet.(a családban is van néhány olyan huszonéves autó,amelynek igen jó dolga van,karbantartott,de nem ér sokat) Amit kinéztem 200e alatt van egy kicsivel és most 20 éves.
2013. dec. 30. 00:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet fogni olcsón is jó kocsit, csak alaposan át kell nézni, mielőtt megveszi az ember.

Unokatesómnak volt anno első kocsija egy 205-ös, meg volt vele elégedve. Az övé 1.1-es volt, nem egy erőgép, de bárhová eljárt vele, ahova kellett. Tavaly adta el, 4 évig volt nála. Az alatt semmi gondja nem volt vele, csak a kopó alkatrészeket cserélte le (fékbetét, féktárcsa, vezérműszíj). Nagyon szerette. Azért vált meg tőle, mert családbővülés miatt szükségük volt egy nagyobb kocsira.

Elmondása szerint fenntartása filléres dolog volt, alkatrészárak is kedvezőek voltak.

2013. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó válaszolónak is a gyors reagálást!

Év elején, ha még meglesz, akkor megnézem és ha jó meg is veszem.

Boldog Új Évet!

2013. dec. 31. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!