Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki nélküli autóval ha...

Műszaki nélküli autóval ha megállít a rendőr, mi a bünti? Jogsi marad? Műszakira készítem fel az autót, mert 1 éve egy helyben áll és kipróbálni a fékeket, stb a környéken.

Figyelt kérdés
2013. dec. 31. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Jogsi marad, rendszám és forgalmi ugrik.

De ugye tudjuk ,hogy Magyarország lekerült a 10 legkorruptabb ország listájáról...és ez igen sokba került elintézni :)

2013. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mikor kapom vissza a rendszámot, forgalmit?
2013. dec. 31. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Vizsga után. De oda így meg csak tréleren viheted ami nem két fillér.
2013. dec. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De nem is egy vagyon. Nálunk városon belül 10.000Ft-ért elviszik bárhova. Ha előre egy napra szólsz, akkor csak 6000. Szerintem ez nem olyan rengeteg.
2013. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagy kockázat nincs reggel csúcsidőben menj akkor nincs rendőr,de mellékutakon,éjszaka a kevés autó miatt sokkal inkább kiszúrnak.
2013. dec. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az jó szöveg, hogy a fékeket kipróbálni, stb. :-)

Ezt maximum úttalan utakon teheted meg (a település melletti susnyásban, valamilyen cég telephelyén), de forgalomban nem!


Ha vizsgáztatni mész az autóval akkor is kell igényelni Útvonalengedélyt! (3500 Ft) Ez egyszeri útra ad lehetőséget A pontból a vizsgáztató helyig. Letérni nem szabad a legrövidebb útról!


Részleteket itt olvashatod:

[link]

2014. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Eisenherz válasza:
1. válaszoló: Régen úgy volt, hogy a 3 hónapnál régebbi lejárt forgalmit elvették a helyszínen, de ez most változott pár hónapja, és már nem veszik el!
2014. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kipróbálni a fékeket ki tudod a házad előtti 50m-es szakaszon is. Persze hivatalosan ott sem használhatnád az autót. De ha ez egy csendes kertvárosi kis utca, nem sok esély van rá, hogy pont arra jöjjön egy rendőr és pont megállítson.

Ha pedig útvonal engedélyt kérsz fékkipróbálás céljából, mondjuk ezzel az útvonallal: Petőfi utca 10. - Petőfi tuca 11. - Petőfi utca 10., szerintem ki fognak röhögni.

2014. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!