Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SÜRGŐS! Automata váltós jogsi...

SÜRGŐS! Automata váltós jogsi Győr környékén valahol? Saját autóval esetleg?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam meg a párom eddigi autóját, amit tudok vezetni, de ez automata váltós és nem is akarom lecserélni másra.. Mivel nincs jogsim most addig nézegethetem. Érdeklődnék van e olyan autós suli Győr környékén, ahol lehet a saját automata váltós autóddal letenni a vizsgát? (Porsche Cayenne)

2014. jan. 1. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen suli sehol nincs magyarországon ,hogy a saját autóddal tehesd le vizsgát! Csak is oktató autókkal lehet autóvezetést oktatniés vizsgázni magyarországon! Vagyis amibe van az oktatónak a jobb oldalon gáz és fék pedál van az autómata váltós autók esetében!
2014. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon szerencsére nincs ilyen lehetőség. Hidd el, jó, hogy az oktatónak van egy külön fékpedál.


Miért akarsz automata jogist lerakni? Azzal nem vezethetnél utána manuálisat, pedig nem tudod mikor lesz rá szükséged.


Aki tud manuálist vezetni az tud automatát is. Tedd le a sima jogsit és aztán vezetsz amit szeretnél.

2014. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajáttal nincs lehetőség, mert az oktatónak mindhárom pedál duplázva van. De ha körbekérdezel majd a legközelebbi munkanapon, akkor megmondják melyik iskolánál lehet automatával vizsgázni.

Bár ha nincs fizikai korlátja, akkor én is inkább rábeszélnélek a manuálisra, hiszen automatán vizsgázva csak automatát vezethetsz.


Még valami: ebben a kérdésben mi olyan nagyon sürgős január elsején este?

2014. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nincs olyan, hogy manuál váltós jogsi vagy automata váltós jogsi.

Vizsgázni csak az autósiskolás speciális, duplázott pedálos autóival lehet, ezek 99%- ban manuál váltósak. Ami automatás, az azoknak van, akik vmilyen testi fogyatékosságuk miatt nem tudják mindkét kezüket használni.

Tehát: levizsgázol pl egy manuál Suzukin, aztán beteszed "D"- be a Cayenne- t, és mehetsz.

Én is automatás kocsit vezetek, tudom miról beszélek. Egyébként meg nem baj, ha a manuál váltót is ismered, ha esetleg a Cayenne besír...

2014. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van olyan, h jogsi csak automata váltós autóra, csak azt nem tudtam, h van e arra lehetőség, h a saját autóddal tedd le.

Nekem megy a vezetés, a kreszt is tudom, de egyszerűen a váltás nem megy és már kedvem sincs megtanulni, nem fér bele az agyamba, állandóan elrontom, szóval teljesen elment tőle a kedvem.

Az interneten nézegettem, de csak Pesten találtam olyan sulit, ahol automata váltóra tudod le tenni és az nekem messze lenne egy picit, ezért kerestem győr környékén.

Szerettem volna a mostmár én autómmal letenni, de ezek szerint akkor az nem fog összejönni. (csak azért, mert ezt az autót megszoktam, ismerem, tudom vezetni és félek másiktól.) de sikerülni fog.. :)

2014. jan. 2. 19:02
 6/8 anonim ***** válasza:

De mi lenne, ha legalább megpróbálnád? Kimentek valami üres placcra (ahol se forgalom, se rendőrök) valakivel akinek van:

-manuális váltós autója

-készsége a használatának normális elmagyarázáshoz

-türelme

Egy délután alatt el lehet megfelelően sajátítani a használatát.


De ha nem, akkor nem. Viszont attól, hogy a neten nincs fent, azért a nagyobb iskolákat kérdezd meg telefonon (pl. Bilux), lehet csak a honlapjukon nem szerepel a lehetőség.

2014. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

van autómata váltós autó jogsi

De nem éri meg,nem vezethetsz manuálisat.

És ha egyszer szeretnél,újra kell vizsgázni.


Mi van akkor,ha elromlik az automata váltós autód és sürgősen el kell menned valahová,de a fiadnak csak manuális van ezt hívják cumi-nak.

2014. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
veszprémben van ilyen. 2 és fél hét alatt le lehet zavarni a gyakorlatot. minden nap kell menni.
2018. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!