Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri Suzuki Swift-ből a...

Megéri Suzuki Swift-ből a Sedant választani, a nagyobb csomagtér miatt?

Figyelt kérdés

Régi, 22 éves Corsa-mat cserélném 2000-es évjárat körüli Swiftre. A Corsa-ban sokszor kicsinek bizonyult a csomagtér, és ahogy néztem, a Swift-eké se nagyobb.


Ennek tudatában megéri a Sedan-t választani? Van amúgy valami különbség az 5 ajtós és a Sedan között? Esetleg nagyobb a hátul ülők helye is a Sedanban?


Érdemes nagyobb motorral keresni, vagy ebbe is elég az 1.3-as? Abból a 8v vagy 16v a jobb választás?



2014. jan. 2. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hali, nekünk 2003-as. 1.3, 16V-s sedanunk van. Szerintem ha suzukin gondolkozol, akkor csak sedan :) Tényleg nagy a csomagtartó (szemben a "kis" swift-ével, amibe egy összecsukott babakocsi nem fér el. Amúgy méretileg hasonlóak, csak a csomagtartóban különbözik a két gép).

Én is gondolkozom egy sedanon (friss jogsival), jó autó, van is benne hely (ha a haverokkal leugrunk a Balatonra beférjen minden hátra), na meg az se hátrány ha több a kaszni, ha esetleg valaki hátulról telibenyomna.

Szóval ha felmerül a hely gondolata, akkor egyértelműen sedan. (főleg ha család is van, vagy haverok)

Ha egyedül vagy, csak te ülnél benne, akkor szerintem elég a "kis" swift is.

2014. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.


Közben eszembe jutott még valami. Volt olyan felszereltség a Swift-ek között, amiben nem az a ropi vastagságú kormány volt, hanem valami emberibb?

2014. jan. 2. 17:12
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen 1996-tól már csak vastag kormánnyal gyártották.
2014. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.
2014. jan. 2. 17:39
 5/16 anonim ***** válasza:

tévedés az előző válasz, nekem 1999-es swiftem van és ugyanúgy ropi a kormány, de ha ráraksz egy bőr kormányvédőt akkor már normálisan használható

bár nekem 1.0 van

2014. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekünk (annyi kocsit még nem vezettem, de egy 206-os peugeot-hoz képest) nagyon vékony a kormány, nem tudom hogy típuson belül hogy van a méretezés.
2014. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az 5 ajtósnak elég kicsi a csomagtere, a sedannak valamivel nagyobb. A beltér mérete az 5 ajtósnak és a sedannak ugyan akkora, a sedan csak a csomagtér méretével nagyobb, azzal a 20-30 centivel.


Sajnos a kormány tényleg nem valami jó fogásu (vékony), de ezt egy kormánycserével vagy kormányvédő felszerelésével máris orvosolni tudod.


Én mindenféle képen az 1.3 V16 változatot venném meg (2002-2003 között gyártották). Fiatalabb és a motor is nyomatékosabb (a V8-68 a V16-84 lóerős). Azért egy előzésnél, vagy telt házzal való utazásnál tele csomagokkal jól jön az a plusz 15 lóerő, és fogyasztásban is nagyjából ugyan annyiba jön ki a 2 autó. 1.6-os változatot viszont nem vennék, az suzukihoz mérten is sokat eszik. Azt inkább futózáshoz, vagy sok autópálya használatra ideális.


Viszont egy ilyen utolsó szériás 1.3 V16os sedánt 400 alatt nem nagyon fogsz kapni. És az átírási költségre, plusz a kötelező dolgok szervizelésére is legalább 100at tegyél félre.


Üdv: egy suzuki tulaj.

2014. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták a lényeget. A sedannak annyi hogy kicsi a csomagtartó nyílása. Tehát maga a csomagtartó egész mély, csak kicsi a nyílás amin bepakolsz.

Szintén egy Swiftes

2014. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha van 4-500,000-red 1.3 16V szelepest vegyél és ha telt házal is járkálnál sokat ,akkor szedándt.Ha meg egyedül használod jó az 5 ajtós is kilököd a hátsó üléssort és máris nagyobb csomagtartód van mint a szedán változatnak!

De mint a többiek is írták az utastér mérete megegyezik az 5 ajtós és a szedán változatnál! Még valami számomra mint ha a szedánban lévő ülések mintha egy kicsivel kényelmesebbek lettek volna mint az 5 ajtóséban,melesleg ha akinézet is számít a szedán kivitelű swift pofásabb járgány a többi kivitelénél!

2014. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
egyet értek az előttem szólókkal. annyit még hozzá tennék, hogy a sedanban van hátsó stabilizátor rúd, míg a ferde hátúban nincs, bár azt nem tudom, hogy ez mennyiben befolyásolja az autót, sedant még nem vezettem.
2014. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!