Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001 VW Polo 6N2 1.4 75le,...

2001 VW Polo 6N2 1.4 75le, probléma a következő, üzemmelegen torpan az autó, néha kigyullad az olajnyomás lámpa és rohadt hangos kerepelés hallatszik a motorból, mintha nem lenne kenés. Leállítom, eltelik kb 10 perc és semmi baja. Ötletek?

Figyelt kérdés

Nagyon erős benzin szag az olajban.....már volt 12ezer alatt három olajcsere de ez még mindig megvan, a kerepléssel is....Mivel lehet a gond? AC pumpa,lambdaszonda,hengerfej tőmítés...sztem ha megoldódik az olaj benzinessége megoldódik a többi is mivel az olaj nem tapad meg nincs rendes kenés....

Nincs ráutaló hibakód.



2014. jan. 2. 20:27
 1/2 Chipmunk60 válasza:
Az olajba a benzin, AC pumpás autóknál valóban előfordult, a membrán repedésekor. De ez már elektromos szivattyús, injectoros motor, "elméletileg" nem kerülhet benzin az olajba. A lámpa felgyulladása, és a 'hangos kerepelés' egy nagyon fontos figyelmeztetés, hogy a motor a legminimálisabb kenést sem kapja meg. a gombák kapcsolási tartomány 0,5-1,2 között van általában, a vezérmű tengely/ek/ hez már nem jut olaj! Már az első lámpa felvillanásakor, jó lett volna, ha egy szerelő/hozzáértő megnézi, ha motorfelujítás/csere nélkül akarod megúszni. Sajnos, bővebb információk hiányában jobb tanácsot adni, nem tudok. Szerintem lambda, hengerfej-zömítés kizárva, hacsak nincsen víz /is/ az olajban, vagy nem forralja. Miért kellett 4000 Km-emként olajat cserélni, milyen színű, szagú volt a lecserélt? Égett, büdös, habos,....? Én nem mernék így járni vele, mert a végén nagyon húzós lehet a javítás. Üdv: Mike
2014. szept. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
2016. jan. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!