Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felújítás után, miért nem...

Felújítás után, miért nem működik az önindítóm? Többi lent.

Figyelt kérdés
Elromlott az önindító,az autómon (audi 80). Komutátor felújítva,bronzkefe kicserélve,állórész belseje kipucolva,érintkezések felcsiszolva,és összeszerelés után semmit nem csinál az önindító.Illetve a behúzótekercs az működik,de az önindító nem forog.Az akksi jó.Kérlek segítsetek.

2014. jan. 3. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:

"állórész belseje kipucolva" - ez pontosan mit jelent? Mivel, hogyan?


Beépítés előtt kipróbáltátok az autón kívül?

2014. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állórész belseje kipucolva = a vasmag ,és a tekercs közűl az odakerűlt por illetve a bronzkefe kopásábol eredő apró szemcséktől kimostam,és kifújtam.Ami úgy történt,hogy először tisztabenzinnel jó alaposan kimostam,és amikor a benzin feloldotta a lerakódásokat,kompresszorral kifújkáltam nagynyomással.
2014. jan. 3. 09:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és be sem építettem,mivel kipróbálásnál vettem észre a hibát.Kipróbálva ki lett a behúzótekercsen keresztűl is,és azt kihagyva is.Azért íram,hogy a behúzótekercs az jó.
2014. jan. 3. 09:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra tippeltem, hogy az oldószer kárt tett a tekercselés szigetelésében - de elvileg a benzin nem öli meg.
2014. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már addig eljutottam,hogy az önindító forog,de nincs benne erő.Szóval mikor egy bikakábellel kipróbálom a földön,forog az önindító,de ha kézzel megfogom a forgórész tengelyét,nem kell nagy erő,hogy megállítsam.Hát ez biztosan nem bírja beindítani az autóm,úgyhogy jólenne valami ötlet valakitől.
2014. jan. 3. 10:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és már ott tartok,hogy 3 önindítóból csináljak egyet.Mind a hármat kipróbáltam,de a fent leírtaknál tartok éppen.
2014. jan. 3. 10:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg arra nem gondoltál, hogy elvidd szakemberhez?
2014. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elvinném én,csak a legközelebbi kb.43 km-re van tőlünk,mivel egy tanyán lakom. Amugymeg nem ez az első eset,hogy önindítót javítok fel,de ez nagyon megszívatott. Ha más nem lessz,a jövőhéten elkűldöm a szerelőhöz.Bár az igazsághoz hozzátartozik,volt már olyan,hogy a szerelő megcsinálta,és 10 nap múlva pedig újra kellet,csak azt már nekem,és az jó valt legalább 2és fél évig.
2014. jan. 3. 11:57
 9/10 Napkiraly ***** válasza:
tekercs hiba
2014. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is,de az lehetetlen,hogy mind a három önindítónak ugyan az a baja.Ma megpróbálom kilámpázni,de már nem is tudom régen hogyan csináltam.Az biztos,hogy izzó,vezeték,áram. (Én valamikor 220 v-al csináltam,mégpedig a: forgórésznél egyik szál a tengelyre,a másik pedig a komutátoron egyesével végigmenni azthiszem.Az állórésznél pedig a kivezetéseket kell az áramkörbe kötni.)Nem vagyok egy vill.zseni,inkáb a mechanikai részéhez értek,ezért ,ha tud valaki valamiféle jó megoldást,szívesen meghallgatom.
2014. jan. 4. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!