Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azért mit kaphatok ha 14...

Azért mit kaphatok ha 14 évesen 125cc krosszmotort jogsi és rendszám nélkül forgalmon kívül használok? (pl:erdő)

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Erdőbe nem hiszem, hogy bemennek megnézni a rendőrök, hogy mit csinálsz.

a kérdés az inkább, hogy mész el a kitalált helyeig.

Bár szerintem ha nem forgalomba/úton mész hanem csak mondjuk magánterületen vagy ilyen helyen akkor nem bűntethetne meg... ha mégis akkor max pénzbírság

2014. jan. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak forgalomtól elzárt magánterületen, a terület tulajdonosának engedélyével használhatod legálisan.

Egyébként engedély nélküli gépjárművezetés, meg a motor papírjainak hiánya miatt is kapsz valamit. És 1-2 évig ne is álmodj arról hogy jogsid lesz bármire is. Meg persze szép kis bírság.


Nem tudom arrafelé hogy van, de felénk amikor hidegebbre fordul az idő elég sok rendőr van az erdő környékén. Keresik a fatolvaj c.....okat...

2014. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nos Te semmit,majd a szüleid mennek sittre,te meg mehetsz javító intézetbe.

Gyakorlatilag pappírok nélkül mész az alapvetően súlyos,viszont ha a mocinak sincs pappír akkor az még gázabb mert valszeg lopott a motor,de ha nem is lopott ,simán kicsontoznak ezért is.

2014. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is előfordulnak sokszor a földutakon,de ha még sincs rendőr majd az erdész vagy az aki foglalkozik a favágásokkal azok úgy is szólnak,ha pedig egyik sincs akkor a vadászok fognak elkapni,és az is elképzelhető hogy megvernek,természetesen elötte csapda lesz.
2014. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem ilyen drasztikus a helyzet

csomószor jöttem haza piásan, sose állítottak meg, párszor mentem jogsi nélkül is, ak sem volt gond.

bár elég gyanús vagyok, néha kiszúrnak, de akkor épp mindig rendbe van minden :D


Szal ha olyan a hely, nyugodtan motorozzál, de a szüleid tudjanak a dologról! és ha ők nem engedik akkor ne menj.

szal majd a szüleid eldöntik mit vállalnak be

2014. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én 8 évesen kezdtem motorozni jogsi meg minden papír nélkül mentem a földesen meg a környező utcákban egyszer állított meg rendőr és annyit mondott húz sisakot mert pont csak kimentem egy körre mert szereltem a motort és teszteltem azóta meg már van jogsim is ..
2014. jan. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erdőbe nyugodtan mehetsz.Viszont az esti órákba előfordulhat ,hogy kihívja a jó nép a polgárőröket,mert hogy zavarja őket.Erre volt már példa.Épp egy üzlet közepében voltunk olyan 22 fele és jött ki az egész utca a quad nyitott kipuf. hangjára.Majd polgárőrök stb..Hát egy jó beszélgetés lett a végére a polgárőrökkel.Erdész pedig csak feltarthat addig amíg a rendőrök kiérkeznek abban az esetben ha kárt tettél vagy loptál a földjéről vagy hasonló.
2014. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!