Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómata szivatót, lehetséges...

Autómata szivatót, lehetséges kapcsolhatóvá tenni, vagy átprogramozni?

Figyelt kérdés

Van egy Bosch központi befecskendezős Fiat Temprám, a nyári fogyasztása 6,5-7.5l vegyes használatban, télen viszont 9-10l az átlaga.

Tudom, hogy ez normális és más autónak is jelentősen nő télen a fogyasztása, ráadásul én dolgozni járok vele rövid távra.

Viszont észrevettem, hogy az autómata szivató még akkor is megy amikor a hűtővíz már 60 fokos. Ha valahogy kapcsolhatóvá lehetne tenni, vagy át lehetne programozni, hogy elöbb kapcsoljon ki, akkor rengeteg üzemanyagot tudnék vele megspórolni.

Egyátalán, hogy müködik?


2014. jan. 5. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A temprán lehet hogy más, de általában egy bimetálos patron szokott forgatni egy tengelyt, ami elzárja a levegő útját. Állításra nincs lehetőség.
2014. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak egy ötletem van! Ha a hőmérséklet jeladót egy kapcsolóval áthidalnád, akkor esetleg be lehetne csapni a motorvezérlést.
2014. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jeladót már próbáltam, semmi eredmény. A motorvezérlő máshonnan informálódik a motorhőmérsékletről.
2014. jan. 5. 12:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Több hőfok jeladónak kell lennie, meg kell keresni melyikről kapja a jelet.
2014. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60°C-nál már nem kéne hogy dúsítson, mert akkor nyáron is működne. Lehet, hogy a vízhőfok jeladó rossz. (Általában külön van az órának, és a computernek) Érdemes kimérni, hátha megoldódik hekkelés nélkül.
2014. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek utánanézek.
2014. jan. 5. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!