Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A, A1 és A2 jogosítvány...

A, A1 és A2 jogosítvány feltételei?

Figyelt kérdés
Nagyon imádom a motorokat, és egyszer szeretnék levizsgázni nagymotorra. Viszont sokszor felmerült bennem, hogy mik az egyes kategóriák feltételei. Próbáltam utánanézni, de nem igazán találtam meg amit kerestem. Tehát a kérdésem az lenne, hogy pl A korlátlan jogsinak mik a feltételei? Azt értem hogy be kell tölteni a minimum 23,5 éves kort, de ezen kívül szükséges még az A1 vagy A2 jogsi vagy nem? Illetve ugyan ez lenne a kérdésem az A2-nél. Szükséges, hozzá A1 vagy elég ha betöltöttem a 17,5 éves kort?

2014. jan. 5. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
sorba jönnek egymás után, szóval sorba kell/tudod letenni csak, először A1, aztán A2, majd A korlátlan. Összességében ennyi.
2014. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A1-16év

A2-18év

A-24év(vagy két éves A2)

Nem épülnek egymásra.Ha betöltötted a 24-et,akkor minden előzetes jogosítvány nélkül le lehet tenni.(kérdés,érdemes-e egyből nagy gépet venni,de nem erről volt szó...)

2014. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. jan. 6. 03:53
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha megszerzed 18 évesen az A2-őt akkor 20 évesen lerakhatod Akorlátlanból!!Én is így csinálom még egy fél év és mehetek :D
2014. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor az A2-nek nincsen semmiféle kikötése, azon kívül h 18 éves kor? Mert az már megvan. :P
2014. jan. 11. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Az a2-nek nincs kikötése csak annyi hogy 18 éves legyél
2014. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Királyság. :D Köszönöm. :)
2014. jan. 21. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!