Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért állt le menet közben az...

Miért állt le menet közben az Opel?

Figyelt kérdés
Menet közben lassítottam, majd benyomtam a kuplungot és leállt a motor. 2001-es Z16XE motoros Opel Vectráról van szó. Beindítottam és mintha mi sem történt volna ment tovább. Mi okozhatta a hibát?

2014. jan. 5. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Téged is utolért az a híres Opel betegség! Első körben EGR szelep elkoszolódása, emiatt hamis jel az ECU-nak, ami ezért leállította a motort.


De más oka is lehet.

- Alapjáratszabályozó elkoszolódáa. Nem akadt fenn a ford.szám, amikor motorfékeztél, vagy benyomtad a kuplungot?

- Talán lambda szonda, de ennek kisebb a valószínűsége.


Inkább az első 2 valamelyike, vagy mindkettő egyszerre.

2014. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld kéz! Az EGR szelepem elég gyanús már, mert melegen nehezen indul az autó, és olyan hibát is okozhat... Tervezem kitakarítani, illetve lefalazni. Az alapjárati szabályzó szelepet is megtisztítom, az is lehet. Alapjárat nem akadt fent, lassultam motorfékkel, kuplung be erre olajlámpa, majd az összes többi lámpa kigyulladt és láttam hogy leállt a motor.
2014. jan. 5. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden lehet. Lehet pl a főtengely helyzetérzékelő jeladója is. Nekem pl ez volt legutóbb...

Menet közben egyszer csak leállt. Indítózok, pöccre beindult. Nem is foglalkoztam vele, gondoltam csak valami átmeneti zavar lehetett. Utána gond nélkül megtettem autópályán 200km-t. Pár nappal később megint leállt, de már hiába indítóztam nem indult. Hívtam trélert, bevitettem az első szervizbe. Elmondom mi a gond. Bedugták a kulcsot, megint pöccre indul. Háromszor leállítják, indítják, tökéletes. Na jó, mondom akkor hazaviszem az autót. Indulnék vele haza az utca végén megint leállt és el sem akart indulni. Visszatoltam a szervizig...

Ha 2001-es talán már canbusosnak kell lennie. Nem tudsz hibakódot kiolvasni? Akkor lehetne szűkíteni a kört.

2014. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vdani4911 válasza:
Szia kiderült hogy mi okozta a hibát? Nekem is ugyan ez van
2021. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!