Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az autószerelés...

Szerintetek az autószerelés munka, vagy hivatás?

Figyelt kérdés

2014. jan. 6. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik részét műveled.


A Novoth Tibi-féle rejtett hiba-felderítés inkább hívatás, amikor meg napi 6 darab kerékcsapágyat cserélsz Suzukin, az inkább munka.

2014. jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak hobby :)
2014. jan. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az autószerelés munka, az autójavítás már inkább hivatás.
2014. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autóépítés pedig mánia :)
2014. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem az autószerelés egy hivatás, mert ez tipikusan nem az a meló, hogy itt volt hely akkor ide jövök dolgozni.

Autószerelőnek véleményem szerint az megy aki szereti az autókat, ha pedig szeret valamit az ember akkor nem munka ként tekint rá.

Egyik ismerősöm is autószerelőnek tanult, meg is lett minden vizsga, de nem érezte, hogy ezt a munkát neki találták ki ezért elment építésznek, úgy hogy egy percet se dolgozott autószerelőként.

Apám pedig egy autó imádó, akitől bármit kérdezel autó téren tudja rá a választ. Miután a sulit elvégezte eszébe se jutott volna más munkát keresni, egyből ment egy műhelybe tanulni. Azután vállalkozást nyitott és nagyon jól él belőle, plusz az autók lettek mondhatni a hobbija is. Szerintem ő nem úgy tekint a szerelésre, hogy jólvan ha muszály megcsinálom, hanem tényleg szereti csinálni.

Ezért én is autószerelőnek tanulok és remélem én is olyan sikeres leszek mint apám :)

2014. jan. 6. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
2014. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Tisztelt kérdező !


Én tavaj szabadultam,mint szerelő 92-es évjárat vagyok évvégi kiadás,5 évesen midenem volt a Knight Rider 6 kor kezdődött én már fél 6 után néztem az órát és vártam,emlékszem mekkorát csalódtam óra átállításkor..várhattam még 1 órát rá!Akkoriba midenem volt sógorom narancs színű dácsiájának a vanilliás kókuszos illatosítója Na mind1 általános 5-be eldöntöttem autószerelő leszek..hetedikbe ismét megkérdezték ismét azt mondtam, majd középiskolába rossz osztályba kerültem 3 hétig cigókkal jártam eszergályosnak..épphogy siekrült átkerülnöm szerelő osztályba,meglett az éretségim 2 évig jártam gyakrolatra és suliba egyik hét ez másik az..NA én már 13 évesen azthittem hogy értek az autókhoz.. aztán 17 évesen mégjobban azthittem 19évesen rájöttem mikor egy tapasztalt szerelő mellé kerültem hogy hát mégsem, amit tudtam megtanultam tőle,nagyon rendes volt,annak ellenére hogy mindig mdienhonnan elkéstem meg link voltam jófej volt mind gyakorlat mind elméleből vizsgán a legrosszabb eredményem 79% környezetvédelem ,legjobb 99% gépjármű szerkezettan.. voltam pár fass..opó maszeknál már szinte kezdtem föladni..de negyedik nekifutásra siekrült bejutnom egy márkaszervízbe,és még mellete van egy kis aknásműhelyem is, megérni nem igazán éri meg hogy ott szerelgetek zsebpénznek jó,és állatira idegesítő mikor 6 órai munkára elkérek 4 ezret és húzzák a szájukat..de az még jobban idegesít mikor,megkapja az autó az új külföldi motort,minden csavart precícen egyenként lenyomatékolok,kikeresem datából javítási útmutatóból a gyári értékeket..és hozza nekem a tescoból a power xxl fluid oaljat bele..na olyankor legszívesebben a baltát vágnám az értetlen hülye fejébe és ugyan nekem kifizeti azt amit kérek,de nem leszek boldog,mert tudom ennek is az lesz a sorsa mint a másiknak.


HA nem tudsz aludni este,mert valamin jár az eszed hogy old meg, ha szét berhelsz valamit csak azért,hogy megértsd,kérdezel és olvasol,akkor valószínű a hivatásod. Szerintem ezt másból nem is lehet csinálni. JÓl keresni akkor lehet ha van elég tőkéd,és felszereltséged hogy cégek autóit újabbakat tudj javítani. Magánembereknek nem nagyon van pénze,ha meg van akkor meg nem az esetleges kis műhelybe viszik a hol becsülettel és lelkesedéssel dolgozol,hanem a reklámozott neves nagy szervizbe ahol óhh ez még jólvan ez így ennek már ez minek,piff paff 1 fékbetét meg olaj és had menjen.


ÉN ezért vettem egy 30-éves francia hidraulikus autót,ha van időm azt csinálom mindene jó lesz majd egyszer..addig meg árbdáozok hogy amjd valaki hasonló szemlélettel hoz hozzám egy autót hogy tudod mit először a hátulját a-z ig aztán a közepét majd az elejét,de pöpecre pénz idő nem számít csak fasza legyen..és msot van hogy föl kell ébredni.

2014. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kicsit zavaros amit írtál, de a lényeget értem. Igazából engem mindig is érdekeltek az autók, azt nem mondom, hogy hűde értek hozzá, de ha valami kérdésem van egyből megyek apámhoz. Ő mindenre tudja a választ.


Írtad, hogy nem lehet jól keresni, hát nem tudom mi számít jónak, de úgy hogy apám egyedü dolgozik, a jól felszerelt műhelyében, így keres 300 és 400 között. Szerintem ez elég jónak mondható.

2014. jan. 12. 00:25
 9/9 carpediem1983 válasza:
4 es válaszoló te vagy csúcs..igazad van....én ezt hobbiként fogom fel és ebből élek már14 éve.... a munka szó erős erre ..ez egyfajta hobby és aki szívvel lélekkel csinálja ....háááát igen nálunk ez egyfajta mánia...szerintem.
2014. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!