Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem ajánlott a gumiméret...

Zolika217336 kérdése:

Miért nem ajánlott a gumiméret váltáskor átlépni a megengedett 2,5% értéket?

Figyelt kérdés

Nyári garnitúra : 155*70 R13 (gyári méret elvileg)

Téli - " - : 165*80 R13 +47 mm átmérő különbség


pl : tennék rá : 195*60 R14 (+42 MM)

vagy egy zordabb: 215*45 R17 (+75mm)


Szóval átlagban kb. 20 MM a különbséggel lehet variálni az abroncs oldalfal magasságával szélességével és R-jével hogy az értéken belül legyünk.

De ha tegyük fel túl lépjük az értéket ( most jelenleg + kb. 25 mm-el nagyobb kerék van a kocsin )mint a megengedett"...ez mivel járhat

nem pontos (-)km/H mutatás , változik a kerék súlyindexe... ezen kívül mit vonhat még maga után a folyamat.. ?

Miért lehet miért nem lehet ezekre vagyok kíváncsi!

És hogy valóban kevesebb strapát bír az alu mint a lemezfelni ? ( értem ezt földútra is) Köszi..



2014. jan. 6. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyan arra a felnire azért nem jó sokkal nagyobb gumit rakni, mert akár le ix fordulhat a felniről egy nagyon tempós kanyarban. Ez nem törvényszerű, de előfordulhat.
2014. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem ugyanarra lenne rakva...R13 helyett R15 v. R16 ot raknák rá rávaló kerékkel persze amit elbír még a kerékjárati dob.. szóval biztonságtechnikai szempontból is nem jó az arányt átlépni amit én is elfelejtettem odaírni..
2014. jan. 6. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:
R13 helyett az R15 még elmegy. Fölötte már nem, mert koppig kitekert kormánynál, rossz úton berugózáskor bele fog érni a gumi valamibe, illetve a dög nehéz felnik hamar hazavágják a futóműalkatrészeket.
2014. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!