Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamis motorszám?

Hamis motorszám?

Figyelt kérdés

Kb 2 éve vettem használtan egy volvo s40 II-t! Nem rég a főtengely csapágyak megadtak magukat... A motor szét lett szerelve és a motprszámát pl semmilyen kereső nem ismeri.. Erről a motorszámról sehol semmi adat sincs... Sokan akik látták azt mondják hogy az a szám biztos kamu.. (alvázszám alapján sem ennek kellene bent lenni)

Az autot kereskedésben vettem... Ilyenkor léphetek valamit vagy ugyse érek el semmit sem..?

U.i.: motorblokkon amik vannak számok rákerestem mindegyikre és egy ford mondeot hoz ki...)



2014. jan. 7. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az eredetiségvizsgán nem balhéztak miatta, és a forgalmiba is az a szám van beírva, ami, akkor teljesen felesleges ezen túráztatnod magad. Lehet, hogy valamelyik előző tulaj gagyizott valamit...de nem számít, mert az eredetiségvizsgán mindig lefényképezik a számokat, és beküldik a BM nyilvántartóba, szóval bizonyíték van rá, hogy nem te piszkáltad.
2014. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Helo,Muszaki vizsgabiztos vagyok Szabadkan Szerbiaban. Gondoltam irok,hatha tudok valami okosat mondani. A Volvo Ford es Renault motorokat epit be nehany modeljebe licens alapjan,de ugy tudom szam nelkuli blokkokat kapnak es sajat szamokat utnek be.Elofordulhat hogy a tiedben anno bedoglott a motor es egy "eredeti" ford motort epitettek bele mivel a ketto valoszinuleg azonos. Hogy ez jogilag rendben van az szinte biztos,mert nem ment volna at muszakin kamu szamokkal.Magad is utannajarhatsz mert ha jol tudom a magyar forgalmiban is szerepel a motorszam,ha a forgalmiba a motoron szereplo szam van beirva akkor a motorcseret jeleztek a hatosagoknal akik az uj szamot beirtak a forgalmiba. Benzines vagy dizel az auto? Evjarat? Hengerurtartalom mennyi?
2014. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent az ilyen licensmotoros autoknal elofordul hogy ket motorszama van.Pl Ford Galaxy-ban az 1.9-es es a 2.0 dizelmotor a Volkswagen 1.9-es es 2.0-as tdi-je es bizony benne van a Volkswagen 9 jegyu motorszama es a Ford 11 jegyuje is mas-mas helyeken, ez szokott fennakadast okozni (szerbiaban legalabb is).A Volvok ritkabbak nalunk,igy nem tudom fejbol hogy mi a helyzet azoknal. De ha a ford motorkodja alapjan rendelsz hozza alkatreszt nem hibazol szerintem (azert jarj meg utanna). 2.-ik voltam ujra.
2014. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na igen... De ahova elvittem motort aztmondták igy nemtudják megcsinálni (vagy csak nem akarják) mert nemtudnak róla semmi adatod... Ugyanis se a főtengely se a hajtókar mérete nem stimmel se a volvo se a ford adatokkal...

Egyébként 2004es évjárat 1.8 benzin 92 kw 125 Le...


Köszönöm a válaszokat!!!

2014. jan. 7. 22:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és ford motorszámom sincs mert amit találtam rajta "q4nra" rá kerestem és ha jól értettem a német oldalt ez a blokkszáma... (ugy van beleöntve ez blokkba)
2014. jan. 7. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor vagy elviszed egy normális gépműhelybe, akik legyártják ami kell hozzá, vagy veszel egy bontott motort, belerakod, és a következő műszakinál átiratod a számát. Szerintem ez utóbbi sem drágább, mintha mindenféle motorgenerálokba bonyolódnál...
2014. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De akkor most ki mondta hogy az a "q4nra" a motorszam (mert az biztos nem az)?? Jol megneztek a muhelyben azt a motort? Mert a volvon eleg eldugott a motorszam,nem lehet hogy kicsit tapasztalatlanabbak voltak es egyszeruen nem talaltak?? Ez a link hasznos lehet,hogy utannajarjon...ha nem tudja ertelmezni szoljon es segitek! Motor es karosszeriaszamok pontos helyet irjak le es mutatjak be kepeken,van egy jopar s 40-es. [link]
2014. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtak hogy a q4nra az a motorszam lenne ezt csak en talaltam a blokkon amire rakerestem es egy mondeo blokkot dobott ki a net!

Motorszam az szam meg is talaltuk de az a motorszam sehol sincs meg... Semmilyen adatbazisban.. Hivtam volvo bontokat is es mindenki mondta hogy olyan motorszamu motor nincsen biztos jol diktaltam-e be...

Amugy a szama: b4184sf750 ez a jelenlegi amit sehol senki nem talal..

Alvazszam alapjam pedig a b4184s11-es szamunak kellene bent lenni!

Bontosok szerint addig jo hogy b4184s.. "s" betu utan egy szamnak kellene lenni es az "f750" vegzodesu (ami az enyem) ilyen nincsen....

2014. jan. 8. 18:42
 9/9 anonim válasza:
Mi lett végül a megoldás? Rendbe jött az autó? Hány km mutatott a számláló mikor problémád lett?
2020. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!