Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ezer ft csekk azért mert a...

50 ezer ft csekk azért mert a belvárosban jobbra kifordultam a körútra?

Figyelt kérdés
Nos tábla volt kirakva hogy egyenesen,de Én nem ismertem a terepet a körutat pedig igen,és jobbra kifordultam mint a többi normális kereszteződésben.

2014. jan. 10. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Akkor mi a kérdés? Kint volt a tábla, te nem tartottad be, így a kresz szerint veszélyeztetted a közlekedést.
2014. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Mint fizikus erről az a véleményem, hogy nem megfelelően választottad meg a sebességedet: ha ki van téve a tábla, hogy „kötelező haladási irány előre”, akkor a sebességvektorod irányát legalább a második sarokig meg kell tartanod.


Ezzel a kihágással pedig könnyen veszélyeztethettél volna másokat. Most néztem a KSH 2012-es baleseti statisztikáját, tényleg rengeteg olyan baleset történt, ami a „sebesség nem megfelelő alkalmazásából” (talán „megválasztásából”, nem?) származik.

2014. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
A második milyen cuccot nyom? Kéne belőle nekem is tesó! :D
2014. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez újabban ennyibe kerül! Én is csak néztem amikor kibontottam a levelet, hogy miért kell 5000 Ft-ot fizetnem, aztán majdnem lementem hídba amikor megszámoltam a nullákat és kiderült, hogy ötvenezer! Ráadásul térfigyelő kamera felvételei alapján...

:(

Pedig én 5000-ből is megértettem volna!

2014. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nos jobban jártam volna ha gyorsan hajtottam volna! :)

Skacok ezt letudom valahogy másképp tudni?50 ezer ft az picit sok a pénztárcámhoz mérve.

Nem értem hogy lehet ilyen tetves módon kialakítani egy kereszteződést,tudom ha tovább mentem volna akkor elkeveredtem volna mert holmi bohócok ezt fent jól kitalálták hogy mit merre egyirányosítanak.

2014. jan. 11. 03:15
 6/17 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel ez budapesten történ a Baross utcáról mentem ki a körútra.

[link]

[link]

2014. jan. 11. 14:55
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Hát igen, ott szépen ki van táblázva két sarokkal korábban, hogy hogyan lehet a Rigó és József utcáról ráfordulni a körútra! Egyébként a gyalogos átkelőhely védelmében van megtiltva a jobbra kanyarodás.

[link]

Ha pedig túlmész, akkor balra a Mária utcánál tudsz visszafordulni előbb az Üllőire, majd balra a körútra.

[link]

A bírságot pedig kérheted, hogy részletfizetéssel törleszthesd.

2014. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Úgy látszik hogy ezek a fehér táblák nem az Én szemnek valóak,nos Én nem ismerem a környéket de azt tudom hogy a körútról könnyen haza jutottam,sajna a belvárosban nem egyszer bele mentem hasonlóba mármint hogy mentem a rendes irányba és csak össze vissza vitt.
2014. jan. 11. 16:45
 9/17 Napkiraly ***** válasza:
0%
ilyen a gettó. A kék tábla is drága újabban
2014. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
El sem olvastam, de a kérdésből tudtam, hogy ez a Baross lesz. Ott van a megállóban egy kamera. Régebben azt mondták, hogy nem lehet, mert keskeny az út. Mikor jó magyar módra orvosolták a problémát, és kiraktak egy kamerát.
2014. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!