Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel vectra "A" hűtésprobléma....

Opel vectra "A" hűtésprobléma. Hol a hőjeladó?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatról a másikra azt vettem észre, hogy a hűtővíz hőfokjelzője nem mozdul felfelé menet közben. Azóta egyfolytában felforr a víz. Gyanakodtam termosztátra, kicseréltem, a hőfokjelző onnantól felment 45 fokig bármikor bármennyit mentünk, de a víz ugyanúgy felforrt, a műszer viszont maradt 45 fokon, a ventilátor pedig nem indult el. Kipróbáltuk, annak nincs baja. Gondoltam a hőgomba a rossz. Kicseréltem, minden maradt a régiben. Most a hőjeladóra gyanakszom, viszont nem tudom hol van, ebben szeretnék segítséget kérni.

2014. jan. 13. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

ha benzines akkor egy egyeres kék drótot keress a termosztát oldalán egy saruval ami egy kerek lapos lapkára van rádugva

de ettől a forrás problémád nem fog megoldódni

nézd meg keringeti vagy se a vízszivattyú a hűtővizet,mert leírásod ilyetén hibára utal

2014. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én személy szerint vízkövesedésre gondolok..Menetszélnek át kell fújnia a bordákon sokat számít.Lehet a rendszerbe valamiféle dugulás van talán,vízpumpát lehet hogy érdemes lenne cserélni.Lelégteleníteni az egész rendszert és ALU barát fagyállót tölteni bele..Igaz ha van körforgás akkor még ha víz is van benne annak hűteni kell.
2014. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


a bal oldali amit keresel

2014. jan. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megtaláltam, és továbbra is keresem a hibát. Vízpumpa csere és légtelenítés vár rám. Kiderül remélem mi a probléma.
2014. jan. 14. 14:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!