Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon félek, hogy kanyarodásk...

Nagyon félek, hogy kanyarodáskor egy többsávos helyen átmegyek a szemközti sávba. Sajnos egyszer sikerült is. Töltök fel képet. Itt miből kellene egyértelműnek lennie, hogy a piros nyíl felé nem lehet menni?

Figyelt kérdés

Kezdő vezető vagyok, kérlek ne szidjatok csak segítsetek.


[link]


2014. jan. 15. 14:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Akit érdekel: [link]


Ezt itt tényleg nagyon rossz. Nézzétek meg hol van a kanyarodó sáv felfestve. Ha szabályosan áll meg még nagyon kényelmesen rá tud fordulni a szembejövők sávjába. Persze akinek van rutinja felismeri merre kéne menni, de helyismeret hiányában ez elég megtévesztő.

Biztos vagyok benne, hogy volt ott egy terelőtábla anno, csak nekimentek vagy lelopták és nem lett pótolva.

2014. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ráadásul épp előtte való nap nem volt egyértelmű nekem Szigetszentmiklós Bajcsy Zs - losonczi utcai kereszteződésnél a kanyarodás. Kiderült itt lehet balra kanyarodni. Na nekem ez pont ugyanolyan, mint a Rákóczi/Lámpás utca Csepelnél. Ezért - is - rontottam el...


Bajcsy-s:


[link]

2014. jan. 15. 16:01
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezen a képen látszik, hogy ha a járdaszigeten túl akarnál balra menni, akkor egy hegyesszögű kanyart kellene bevenni balra, amihez ha a felezővonal mellől indulsz (mert ugye balra kanyarodáskor onnan kell indulni) akkor legalább a hátsó kerékkel fel kellene hajtani a padkára, mert az autó csak úgy tud elfordulni.

Ezt is gey idő után megtanulod meglátni. Előre kell gondolkodni, nem csak előre nézni.


De ne aggódj, én sem úgy kezdtem, meg senki sem, hogy ezeket tudta. Hanem egy idő után látod, "érzed", hogy merre kell menni, főleg ha több ilyen kereszteződésben jársz. Ezt úgy hívják: rutin. Ami pedig csak a kilométerekkel jön meg, ne aggódj, lesz ez még sokkal jobb is :)

2014. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

igen igen a Bajcsisnál tényleg nem is próbálnék kerülve bemenni (inkább továbbmentem a következő körforgalomba és visszafordultam :)).


Azt is tudom hogy rutint úgy lehet szerezni, ha gyakorol az ember. Csak hát veszélyes gyakorlás ez...


Köszönöm mégegyszer!

2014. jan. 15. 16:11
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez a kereszteződés a Losonczinál kellemetlen... Itt lakom, minden nap arra megyek. Itt bevett szokás megkerülni a szigetet, ha egy autó a Losoncziról akar balra kanyarodni és nem húzza ki az autót eléggé a gyalogos irányába akkor nem férsz be mellette a piros vonalon... Tehát vagy kiengeded vagy megkerülöd ahogy a kék vonal is esetleg a körforgalom és vissza...


[link]

2014. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
De a kék vonal szabályos?? Én úgy gondoltam ott nem szabad. Ha arra megyek, általában elmegyek inkább a körforgalomig és vissza.
2014. jan. 15. 20:36
 17/20 Napkiraly ***** válasza:
Hát,nem akarlak bántani, jól ismerem ezeket a kereszteződéseket, nagyon nem érzel valamit. Talán úgy mondanám hogy egyirányú utcában oda húzódsz ahová akarsz, de ahol szembeforgalom is van,ott mindig készülj arra, hogy azoknak is el kell férni valahogy
2014. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Este mentem, nem volt forgalom. Termeszetesen ha lattam volna, hogy jon ott auto eszembe se jut bekanyarodni. De ahogy oĺvashatod a kommenteket ez itt tenyleg nem egyertelmu! Hianyzik az iranymutato tabla es a zarovonal. A kanyarodas elott meg kell allnom de az joval a kanyar elott van, onnan szepen be lehet balra fordulni, csak epp nem szabad. Mindenesetre legalabb tudom hogy nem en vagyok a teljesen hulye, ez tenyleg nem annyira egyszeru szitu.
2014. jan. 16. 09:00
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez egy valóban rosszul kivitelezett kereszteződés. De ha mész, és egyre több lesz a rutinod, ezek már menni fognak. Eleinte oda kell rá figyelni.


Ezt a kereszteződést ismerem, jártam arra sokszor, igaz, ebbe az irányba nem kanyarodtam soha, de mostani tapasztalatommal nem is jutna eszembe a piros nyíl irányába kanyarodni, valahogy számomra evidens a "szabályos"/"megfelelő" nyomvonal.


Ne aggódj, párezer km, és menni fog külön koncentráció nélkül is.


Ismeretlen terepen persze más a helyzet, ha először jár valahol az ember, és nincs tisztában a helyi ilyesmi ínyencségekkel, bele lehet futni egy-két elvétett ívbe, az nem a világ. De többször látogatott helyeknél menni fog, ne félj.

2014. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!! Igyekszem nem feladni.
2014. jan. 20. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!