Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 16n3-as új karburátor, szépen...

16n3-as új karburátor, szépen megy, pörög vele a moci, miért nincs alapjáratom?

Figyelt kérdés

Vettem egy 16n3-as karbit , mert a régi n1-esem nagoyn rossz volt, újjítotam benne mindent, állítottam, de mindig elmásztak a beállításai...


Nos az új nagyon jó, az n3-as , szépen megy vele a moci, pörgős :)


Viszont alapjárata nincs!


hogyan tudnék neki alapjáratot adni?


A nagyfejű alapjárati.levegőcsavart akárhova tekerem nem lesz alapjárat, a leplombált csavarhoz nem nyúltam mert úgyvoltam vele hogy a motor szépen megy most nagyon, azt csaknem kéne elállítani!



2014. jan. 16. 04:00
 1/5 anonim válasza:

16n3-nál szigorúan ügyelni kell arra hogy legyen egy kis lötyögése a gázbowdennek a karbi tetején ha nézed.

Mivel a 16n3-nál teljesen külön körön működik az alapjárat és a normál gázadás, emiatt alapjáraton a súbernak teljesen le kell ütköznie hogy elzárja a levegő útját, ilyenkor csak az alapjárati csatornák működnek.

Ha ezek adottak akkor csak utána lehet beállítani az alapjáratot. Ügyelni kell hogy jó legyen a gyújtás és ne szívjon falsot, és a szimeringek is jó állapotban legyenek. Van a simson.hu-n egy leírás hogyan kell beállítani a keverékcsavart ha el lenne tekergetve, de ha tényleg nem volt még piszkálva a csavar akkor annak jónak kéne lennie ahogy van.

Továbbá csakis üzemmeleg motornál szabad alapjáratot beálíltani, mert az lesz a helyes. Hidegen csak szivatóval fog úgyis működni még nyáron is legalább egy percig amig érezni rajta hogy fázik.

Nálam utángyári de új gyártású eredeti bvf karbi van, tavaly újítottam fel a gépet, beállítottam és egész évben abszolúte semmit se kellett hozzányúlni a beállításhoz és volt alapjárat még 40 fokban is a városban

2014. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm válaszod :))


Szimering-csapágy csere még a nyáron megvolt, koyo csapágy plusz jóminőségű szimmeringek vannak a gépbe.


Tömítés is volt cserélve a hengertalptol mindenhol, nemtudom hogy esetleg még hol szívhatna e farsot :(


A légszűrő összekötő gumicső is új


hol szívhatna még esetleg?

2014. jan. 16. 14:32
 3/5 A kérdező kommentje:
a plombát hogyan tudnám kiszedni szabályosan, mrtz azután még csak visszakéne tenni :)
2014. jan. 16. 19:10
 4/5 A kérdező kommentje:

Szépen kiszedtem, beállítottam, jó alapjárata lett :)


vissza is tudtam tenni szépen a plombát.


Köszönöm a segítséged!

2014. jan. 29. 21:25
 5/5 anonim válasza:
És megosztanád velünk tapasztalataidat?
2014. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!