Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jogsit csináljam motorra?

Melyik jogsit csináljam motorra?

Figyelt kérdés

nagyon kezdő vagyok :D, majd szeretnék jogsit mindenfélét olvastam és már össze zavarodtam AM vagy A1-et tegyem le? az elején biztos, hogy 50ccm-es motorom lenne de nem rég olvastam,hogy azzal csak 45-el lehet menni, így mire oda érnék A-bol B-be az jóval több idő lenne, melyiket érné meg megcsinálni? életkor mind kettőhöz megvan!

válaszokat előre is köszönöm!



2014. jan. 20. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Én mindenképpen az "A1"-et vagy inkább az "A korlátozottat" javasolnám. Az "A1" jogsival vezethető használt motorok 90%-a papír nélküli, míg az "A korlátozottnál" nincs köbcenti megkötés, csak a 25 Kw teljesítmény, illetve a 0.16 Kw/kg teljesítmény/tömeg arányú motor. De az A korl.-hoz 18 év kell. Ha ez nincs meg, akkor az A1 egyértelműen.
2014. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs már "A" korlátozott!!!

A1-16év,11kw/125ccm

A2-18év,35Kw

2014. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! A1-et csinálok, és mellesleg az A1 miben más mint az AM?márminta megszerzésében :D
2014. jan. 20. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Váltós motoron készülsz fel.

Van rendes rutinoályás vizsga is.

Kb ennyi..

2014. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha közel vagy a 16. évedhez akkor érdemes az A1-et megcsinálni.

Ha 16 elmúltál már, akkor szerintem érdemesebb B-t csinálni, aztán a könnyített A1-et. Bár a segédmotorok B-vel vezethetőek.


"az elején biztos, hogy 50ccm-es motorom lenne de nem rég olvastam,hogy azzal csak 45-el lehet menni"


Lehet gyorsabban is csak épp nem szabad max. 40 km/h-val!

2014. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!