Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa, vagy Fiat Punto...

Opel Corsa, vagy Fiat Punto 1.3 dízel?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 21:17
 1/9 A kérdező kommentje:
5-6 éves körüliekből.
2014. jan. 20. 21:20
 2/9 gomzoli ***** válasza:
79%

Tök ugyanaz a Fiat motor van mindkettőben.

Én talán az Opelt választanám. Valahogy szimpatikusabb. De a modern Fiatok is jó minőségűek már, úgyhogy ebben egyenrangúak a szememben.

2014. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja, hát ezt nem tudtam, köszi! :)

Így akkor szerintem is a corsa.


Még azon gondolkodom egyébként, hogy lehet jobban járnék egy nagyobb motorral, csak egyiket se gyártják már nagyobbal, pl egy astrából meg csak idősebbet tudnék venni.


Szerinted inkább egy fiatalabb 1.3 corsa, vagy kicsit idősebb 1.7 astra? ... esetleg 1.9


(Több ilyen összehasonlító kérdésem nem lesz. :))

2014. jan. 20. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindedj csak idos tulajtol vedd!
2014. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 viktorvarga ***** válasza:

nekem volt 1.3 d unom,én újitottam fel a motorját,3-4 litert evett de 90km volt a plafon:)de soha nem állt meg.

most corsam van 1.4 benzin hát több baj van vele.elvileg az opel jobb..

de azt vedd amelyik jobb állapotú

2014. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 viktorvarga ***** válasza:

jaa puntó..akkor nemszóltam:)

de szerintem eggyiketse veddmeg

2014. jan. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gomzoli ***** válasza:
A Corsa létezik 1,7-es CDTI Isuzu diesellel is, csak ritkább, és drágább. 5-6 éve a C-Corsa 101 lóerős volt a Z17DTH (1,7 CDTI) Euro 4-es motorral, míg az 1,3-as CDTI (1248 cm3 Fiat Multijet) két teljesítményszinttel: 75- és 90 lóerővel volt kapható.
2014. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gomzoli ***** válasza:

Ha hosszútávra (mármint években) akarod a kocsit, és várhatóan sokat fogsz vele menni, akkor jobb a nagyobb motor a nagyobb kocsiban. Ki tudja, lehet, hogy pár év múlva már gyerekülés is lesz benne.

Ami tény, a gyártó (Fiat) nyíltan kijelentette, hogy az 1,3-as kisdiesel várható átlagos élettartama 250 ezer Km-re van tervezve. Ezt pár éve egy Totalcar-, vagy Vezess.hu cikkben olvastam. Ezzel ellentétben az Isuzu-ról köztudomású, hogy jó karbantartás, és kíméletes használat mellett ennek a dupláját is kibírja. Ez egy átlagos használónál csak az autó 10-15 éves korában lesz érdekes, mert a kis 1,3-as akkor lesz kb. haláltmegelőző állapotban. De ha te 5-6 évesen veszed, tegyük fel 120 ezer Km-rel, akkor nagyjából tudhatod, hogy az elvárható élettartam kb. fele már eltelt.

Én az 1,7-est választanám (választottam is).

2014. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A motor ugyan az, a Corsa némiképp fabadosabb, de talán jobban össze van rakva és elektronikailag is talán jobb.
2014. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!