Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvesztettem a motorom kulcsai...

Elvesztettem a motorom kulcsait és nem tudom kinyitni a tanksapkát, hogy lehetne leszedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Öltözés közben persze elhagytam a motorom kulcsait ( Yamaha Aprio jog 2 robogó ). Kérdeztem már egy autó szerelő ismerősöm, azt mondta fúrjam meg a tanksapka zárját hogy szét roncsolódjon belöl a zár és utána bármivel kinyitom. De nem visz rá a akaraterő mivel tudom hogy mire képes a benzingőz egy kis szikra esetén is (tudom le lehetne engedni a csapnál a benzint és úgy meg lehet levegőztetni, de a technikában sem bízom hogy úgy tényleg kinyílna a zárja). Valaki tudna mondani olyan módszer ami kevésbé veszélyes és biztos jó!?



2014. jan. 23. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy fúrsz vagy elmész vele egy erre szakosodott céghez,lakatoshoz.
2014. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, akkor fúrok. Ha azzal nem megy jön a flex
2014. jan. 23. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Gurulj el a legközelebbi zárszaküzletbe (nem ilyen Mister Minit vagy hogy hívják, hanem hagyományosba - ha Győr, akkor tudok adni tippet), kinyitják valószínűleg. Főleg ha lesz nálad adásvételi is, bizonyítani hogy nem loptad. Sőt, ha olyan a zár, akkor csinálnak hozzá kulcsot is, nem kell másik zár után szaladgálni.
2014. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár egy átlagos smkp zárat, még a gyújtáskapcsolót is ki lehet otthon nyitni roncsolás nélkül. De attól még nem lesz kulcsod, szóval menj inkább megfelelő helyre, ahol megoldják szétbarmolás nélkül.
2014. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hódmezővásáhelyi vagyok és nem találtam normális zárast itt (egyiksem olcsó felesleges 10 ezreim meg nincsenek) :\ szóval ha elküldenéd pm ben hogy lehetne kinyitni azt megköszönném. És amúgy nem hinném hogy valami hagyományos zár lenne mivel súlya is van, és azért kinézetre is komolyabb zár mint 1-2 autón vagy motoron. Szín tiszta fém tanksapka, nem ilyen tesco gazdaságos műanyag "tanksapka". Amúgy gyújtást azt már cseréltem, szóval ahhoz van már kulcs (de ezt is még régebben, mert abba bele törtem a kulcsot mikor nyitni akartam az ülés alatti tárolót)
2014. jan. 23. 11:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Üss bele egy erősebb csavarhúzót és egy svédfogóval tekerd el.
2014. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fúrásnál arra figyelj, hogy apró reszelékdarabok potyoghatnak a tankba, amik esetleg onnan bejuthatnak a hengerbe is, ott pedig nem igazán szívesen látott vendégek. Szóval ha biztosan nem akarsz a zárfurkálás után hengert is furkálni, akkor érdemes tényleg leengedni a benzintankot a művelet előtt, utána pedig jól kimosni azt.
2014. jan. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 - egy zár kinyitását mondjuk a kulcs alapján (mármint ha tudod milyen) relatíve könnyen el lehet kezdeni. Kell célszerszám meg némi tudás. Itt se időm, se kedvem leírni.


A tízezereket viszont nem tudom honnan vetted. Igaz nem tudom pontosan milyen zár, de a Pannonia zárjához ha elveszett a kulcs 1500-ért csinál kettő darabot a helyi szaki. A nyitást is gondolom megoldja 1-2 perc alatt, így azért sem kérhet rettenetes összeget.


Amit #6 mond működik, mert nem atombiztosak a tanksapka fülei, sima lemezből szoktak lenni. Szerencsés esetben utána még lehet a zárat javítani is és nem kell eldobni. Ha nem vagy szerencsés, akkor is ki van nyitva a tűz komolyabb veszélye nélkül (mert fúrásnál is vigyázni kell, ott is melegedik a fém és tud szikrázni), veszel másikat és jónapot.

2014. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az emberek mért mindig a nehezebb módszert válassztják? Vagy éppenséggel mért kell szétbarmolni mindent? Elviszed egy lakatoshoz vagy olyan emberhez aki ért a zárakhoz,én kapásból 2 eszembe is jutott akit hívhatnák,na ők szerzámokkal kinyítják és anélkül hogy új zárat is kellene venned,jah meg kulcsot is csináltatlan hozzá-
2014. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!