Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autóm? De...

Miért nem indul az autóm? De még a műszerfalon a visszajelzők sem égnek, de miért?

Figyelt kérdés
Tegnap leesett a nagy hó, reggel még kiáltam vele a ház elé, utána 1 órára rá nem indult. Azóta se kép se hang. Aksit feltöltöttem, benzint töltöttem bele még, vettem fagyállót is, mert hátha az lehet a gond, mert üres volt a tartály. De mai napra már a műszerfal sem világított. Mi lehet a gond? És hol tudom leengedni az előző fagyállót ami volt a motorba? Volkswagen Polo 1.0 1997-esről van szó!

2014. jan. 25. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

"Aksit feltöltöttem

Utána megmérted, hogy tényleg fel van-e töltve? Csak mert ha cellazárlatos az akkud, töltögetheted napestig, abból indulás nem lesz. Ha semmilyen fogyasztó nem működik (se fényszóró, se irányjelző, se kürt, se szellőzőventillátor), akkor nincs szufla az akkuban, hiába töltötted fel. Vissza kell tenni töltőre, rosszabb esetben ki kell cserélni. Vagy csak jobban meg kell húzni a sarukat, mert nem érintkeznek. Minden akku teljesítménye csökken hidegben, a fiatal akkuk jobban bírják a hideget, mint az öregek.

Ha csak az indítómotor és a műszerfal nem működik, akkor valami más gond van: kiolvadt biztosíték (erre kevés esélyt látok), meghalt gyújtáskapcsoló (ilyet látott már a világ) vagy valami egyéb.

2014. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Beindult! Cseréltem benne fagyállót, bár fölöslegesen. Sarukkal lehetett a gond, ami okozta az indításnál a műszerfal elsötétedését. Mert amikor levettem a sarut, ráraktam akkor volt műszerfalvilágítás. Köszönm szépen azért a választ! :)
2014. jan. 25. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!