Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az, ha egy benzines...

Mit jelent az, ha egy benzines meleg motornál füstöl/ gözölög ahova az olajat betöltjük?

Figyelt kérdés
Eladnánk az autónkat, mivel már vettünk ujabbat és jött egy vevő aki azt mondta h a motor túl sok kartergázt termel, tehát eszi az olajat. Nem tudtam mit válaszoljak, mivel nem értek hozzá. Levette a olajbetöltő tetejét és járó motornál nézte azt a gőzt/füstöt. Ez tényleg gondot jelent? Eddig nem volt gond az autóval, vagy az olajfogyasztással.
2014. jan. 25. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Valószínűleg hideg volt kint, és gőzölgött.
2014. jan. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Első még nem hallott kartergázról.

A kartergáz akkor keletkezik ha az olaj bejut a henger égésterébe és ott elég. Ez a gyűrűk, dugattyúk tömítetlenségét jelzi.

2014. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Minden autónak van kartergáza, az újaknak is. A mértéke fontos. Hideg motornál normális a kicsit nagyobb mennyiség, meg motornál, ha nincs sok az autóban, akkor illene kicsit kevesebbnek lennie.


Egyébként meg egy kis kartergáz nem jelent semmit, az én autómnak annyi van, hogy a fém olajbeöntősapkát lelöki, ha nem teszem rá jól. És még mindig megy, és fog még menni 30 évet gond nélkül. :)


Nagyon könnyedén előfordulhat, hogy nem eszi az olajat, nekem sem volt kimutatható olajfogyasztásom 7000 km alatt (7500-anként kell cserélni), utána meg nem néztem a szintet, csak cseréltem.


Ha kartergázmentes motort keres, vegyen villanyautót.

2014. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 egySanyi ***** válasza:
90%
A vevő alkudozási pozícióját akarta így növelni. Egy hónapja adtam el én is a régi autómat, egyik vevőjelöltem ezt nálam is eljátszotta, kicsit ócsárolta az autót 2 perc múlva meg kérdezte, hogy akkor mennyi lenne az autó végleges ára.
2014. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Kartergáz. Az egyik válaszadó keverte: nem az olaj jut fel az égéstérbe (attól a kipufogógáz jellegzetes kék színű és kesernyés szagú), hanem az égéstermék jut le a karterbe, és a motor járásának ütemében pipál kifelé az olajbeöntőn.
2014. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!