Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motorikusan nagyon jó...

Egy motorikusan nagyon jó állapotban lévő 50ccm-es s51es simsonra megéri babetta gyújtást rakni? Most megszakítós van rajta, és hát az nem a legjobb. (mert van egy babetta gyújtás fölöslegben)

Figyelt kérdés
babetta, gyújtás, simson

2014. jan. 25. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem. Mire a babetta gyújásból nagyjából használható, és viszonylagosan megbízható gyújtást faragsz, abból a pénzből Ducati Energia-t is vehetsz.


Ha széria motorod van, vegyél gyári tirisztorost, és egy életre elfelejtheted, mi az, hogy gyújtásprobléma.


Az én motoromon az van, kicsit faragott is, olyan 8000-ig forog el terhelés alatt, és a gyári tirisztoros több, mint 30 ezer km alatt egyszer állt meg, akkor is az én hibámból. És természetesen ez egy lassan 30 éves darab, ki tudja, mennyit ment előtte, az elektronikát leszámítva gyári mindene.


Egyszer tönkrement az egyébként utángyártott elektronika(így került hozzám a gyújtás sok éve), de akkor ment, csak nem nagyon akart kiforogni olyan 5000 fölé. Jártam vele úgy másfél hónapig, akkor rájöttem, hogy az a baj, rátettem egy másik, szintén utángyártott elektronikát, és azzal megyek a mai napig.


Volt babetta gyújtásom, el is adtam azonnal.

Sok ismerősöm versenyez vele, ők bő 40 ezret döntöttek bele, mire olyan lett, hogy egy-egy versenyt végig tudtak vele menni, annyiból meg VAPE-t is kapsz, amiből ha nem fogsz ki hibás szériát, akkor még problémamentesebb, mint a gyári tirisztoros, könnyebb is a lendkereke, és 10 000ig bírja a fordulatot gond nélkül.

2014. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem éri meg ráfaragni,mert simónak jó a gyári gyújtása és tudsz rá gyári tiriset is venni.

Sokan használnak babszigyulát,de ez amolyan sufnis megoldás.Rendes motorra normális cuccot teszel fel!

2014. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!