Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fordulaton fogyaszt...

Milyen fordulaton fogyaszt optimálisan az autó?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vezetek folyamatosan, és eltűnődtem ezen. 1.4-es VW Polo 60-asom van. Nem fogyaszt 6 litert se.

A kérdésem konkrétabban: 50km/h 1200-5.ben, vagy inkább 1400-4.ben. Mindig ezen agyalok mikor beérek a faluba. :)


Bocsánat a hülye kérdésért egyébként, csak nőből vagyok. :)


2014. jan. 26. 18:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10

165 ezer km van a kuplungomban, váltómban, féltengelyemben, elhasználódásnak nyoma sincs. Olaj- és szűrőcseréken kívül soha semmi nem történt a motortérben. Megnézném, hogyan mennél bármilyen autóval 600-700 ezer km-t kuplungcsere nélkül. (Ha meg ennyire félted a kuplungot, lehet rá vigyázni, arra való a gázfröccs. Mérlegelés kérdése, hogy megéri-e a minimális többletfogyasztást.)

2014. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10: A párom állandóan így mászkál, 100 ezer km fölött jár neki megéri az, hogy úgy vezessen, ahogy neki tetszik. Nekem is. Tudod, hobbimotorosként nem a kuplung a költség :D Az durva, amikor átvágok az Alföldön Románia felé, ott többet vesztek, mint sok év alatt a kuplunggal... A páromnak is inkább a gyorsítások koptatják a gumiját és a fogasszíját (amiből echte BMW kell, nincs mese), de ez ilyen.

A kérdésben a fogyasztásról volt szó, a "megéri-e" tényezővel nem foglalkoztam. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Nekünk megéri, de nem spórolásból csináljuk, hanem sportból, ésszerűségből, élvezetből.


#9: A százalékom az, ami a legkevésbé sem érdekel. A motorosok durvábbak, azoknak az értetlen, lesújtó véleménye már érzékenyebben érint, főleg mert nem értem, mi bajuk. Én se írom elő nekik, mit tegyenek.

Ha pedig valaki nagyon kiakad rajtam, még mindig elmesélhetem, milyen leállított motorral közlekedni... Az is bevett hypermiler technika pedig, rengeteg autós alkalmazza, motorosból gondolom kevesebb, s lehet kombinálni az üresben gurulással - na ez az, amit én nem teszek, biztonsági és kényelmi okokból. Leszámítva persze az itthonról elindulást az egyenes, lejtős földúton. Az igazából terep, egészen más biztonsági szinttel és a sebességem is csak max. 40 :)

2014. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!