Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2T Robogóhoz milyen olaj kell...

2T Robogóhoz milyen olaj kell a benzinhez? (Sürgős)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 2T robogóm különolajozással működik, eddig csak a motorhoz öntöttem olajat, de most már fogyóban van a benzinolaj is. Ahhoz milyen olaj kell? Nekem most van itthon egy Petrol 2T motorolaj (ezt öntöttem a motorhoz) és van még egy a kocsihoz az 10W40-es ( pontosan az nem tudom milyen) A kettő közül jó valamelyik hozzá vagy más kell? Előre is köszi a válaszokat.

2014. jan. 26. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2T olaj kell. Abból is jobb a szintetikus(ásványi nagyon kormol, hamarabb eltömődik a kipufogó.)
2014. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor a Petrol 2T jó hozzá?
2014. jan. 26. 21:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, jó hozzá. Viszont máshova nem jó! Hova öntöttél még olajat?
2014. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A motorba öntöttem. A hátsó kerék feleleti olaj beöntőbe. Nem kellet volna? :O
2014. jan. 26. 22:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivan? Ha kulon olajzasu, akkor a benzinbe nem kell olaj, csak a 2T olaj tartalyba, oda pedig 2T olaj.
2014. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ö figyelj már... A robogók az elmúlt 25-30 évben automata olajozásúak! Ez azt jelenti, hogy valahol (általában a hátsó kerék felett az ülés alatt vagy a lábtartó alatt....) van egy kis tartály, ahova az olajat kell tölteni, amit a gép MAGÁTÓL adagol a benzinhez!


Tehát ha van ilyen olajozó tartályod akkor NEM KELL A BENZINBE külön olajat keverned, mert adja a gép neki automatikusan!


Más olaj tudtommal nincs egy eyszerű 2T robogóba.

2014. jan. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De vigyázz mert lehet elbassza a robogód motorjáz,mivel ő állítja be magának az optimális 2T olajmennyiséget,azaz ő keveri be magának neked nem kell!
2014. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azaz a benzintartájba meg a benzinbe se öntsél 2T olajat,hanem az olajtartájába,
2014. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nekem a hatsó keréknél van egy lecsavarható rész ahová olajat kell öteni, mert úgye a motornak is kell olaj. Aztán mivel 2T ezért kevert benzinnel megyen, de ennek elöl van egy olaj tartálya a külön olajozás miatt. Nekem igy mondta el akitől vettem. Csak azt nem mondta,hogy milyen olaj kell bele
2014. jan. 27. 15:18
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként, amit a 6-os hozzászóló mond az meg van abból fogyott ki az olaj oda kell öntenem(ülésem alatt van), de viszont nekem a hátsó keréknél is van egy 'olajbeöntő" ami a motorba kell, de ez így van, mert jelzett nekem az olaj vissza jelző (akkor még az ülés alatti tartály tele volt)és öntöttem a hátsó kerék feletti (olaj beöntőbe) olajat és utána már nem világított a jelző.
2014. jan. 27. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!