Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új dízeles vagyok. Miben...

Új dízeles vagyok. Miben külömböznek a Shell kutak dízelei egymástól. Megéri drágábbat tankolni? Vagy ez is csak valami reklám? Ha igen akkor miért?

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 22:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
VW 1.9 TDI.
2014. jan. 26. 22:01
 2/16 anonim ***** válasza:

Akkor éri meg ha olyan autód van aminek a motorja érzékenyebb, pl egy 6 hengeres BMW-nél érdemesebb a prémiumot tankolni.

A Passatba jó a sima Shell dízel is.

2014. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

A prémium gázolaj, fagyás pontja -35 a normál -5-10. !

A prémium gázolaj használatakor, rugalmasabb a motor,jobban húz-gyorsul,nyugodtabb és egyenletesebb a motor járása kevesebb a rezonancia,szerintem kevesebbet is fogyaszt (nem, literekkel kevesebbet).

Ezek saját tapasztalataim. Igaz nem a Shellnél tankolok hanem OMW-nél MOL. Petrol.

Viszonylag sokat járok Horvátországba és lehetőleg ott szoktam tankolni. Az ottani normál és prémium gázolaj közti ár különbség Kb. 3 ft /liter. és összességében 40 ft-al literenként olcsóbb mint Magyarországon. És még annyi,hogy Horvátországban a normál dízel minősége, majdnem annyira jó mint a Magyar prémium de a kinti prémium viszont valamivel jobb mint a Magyarországon kapható. Mivel "űj" dízeles vagy ! A gázolaj szűrőt szigorúan cseréltesd ki kb. 60.000 km. -enként.

Azaz tél előtt mindig,független attól mennyi km. mentél az évben.

2014. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

# 2


Egy A6-os Audiba mit tankolnál? Csak mert ugyan az a motor van benne, mint a Passatba...


Kérdező:

Az alap gázolaj ugyan az, az adalékanyagokban különbözik a prémium üzemanyag a normáltól. Ahogy már írták, a dermedéspontja (még véletlenül sem fagyás pontja, szénhidrogén származék lévén kb. -80 fok körül fagyna meg), ahol kiválik a parafin belőle olyan -15 fok körül van a normál gázolajnak. Ha ennél hidegebb van akkor érdemes a prémium üzemanyagot választani, mivel a kiváló parafin eldugítja az üzemanyagszűrőt, a csőrendszert, valamint az adagolót, ami nagyon kellemetlen tud lenni.


Állítólag kevesebbet fogyaszt, de nálunk pl +45 forint az ára, ahhoz közel 10%-al kéne jobban fogyasztania a normálnál, ebben azért nem hiszek.


A teljesítményt nyilván minimálisan növeli. Ez egy erős autónál biztos számottevő, egy átlagos 100 LE-s autónál szerintem nem is érzékelhető.

2014. jan. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hogy a motoron belül mit csinál, azt nem tudom, de másabb, finomabb tőle a hangja az autónak, valamivel jobban húz, és kevésbé van orrfacsaró szaga a kipufogónak. Reggel pedig könnyebben indul, kevesebbet kell indítózni (prémiumból gyakran első fordulat után röffen).

Én Molnál nem szoktam tankolni, mert úgy tapasztaltam, az ő sima gázolajuk a legócskább, alig húz az autó tőle. A Molos prémium kábé olyan, mint az OMV-n a sima gázolaj, inkább ott és azt tankolok, ha csak tehetem.

2014. jan. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

ma 01:57

Az összes magyar kút a MOL-tól veszi a dízelolajat, mindegy, hogy mi a neve az adott kútnak (Shell, Agip, stb...) tehát nincsen értelme "áltudományosan" következtetéseket levonni, hogy melyik a jobb, mert mind ugyanolyan.

2014. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, de akkor magyarázd ezt el az autómnak is légyszi, mert úgy látszik, ő nem tudja.
2014. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vagy még az is lehet, hogy hazudsz/naiv/buta vagy.
2014. jan. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Az összes magyar kút a MOL-tól veszi a dízelolajat, mindegy, hogy mi a neve az adott kútnak (Shell, Agip, stb...) tehát nincsen értelme "áltudományosan" következtetéseket levonni, hogy melyik a jobb, mert mind ugyanolyan."

Az OMV Ausztriából hozza a naftát.

A MOLtól veszi amúgy mindenki, ez igaz, de hogy aztán a kúton mit öntenek bele, az nem mindegy, egy Auchan és egy Shell dízel között azért van különbség.

2014. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%

"Az OMV Ausztriából hozza a naftát. " Erre légyszíves valami forrást.

"hogy aztán a kúton mit öntenek bele, az nem mindegy, egy Auchan és egy Shell dízel között azért van különbség." Ezt is jó lenne bizonyítékkal alátámasztani.

2014. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!