Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakókocsiban hányan, és...

Lakókocsiban hányan, és hogyan utazhatnak?

Figyelt kérdés

Nem nagyon találok egyértelmű választ a google segítségével. Valami olyasmit olvastam, hogy annyian, amennyi biztonságiövet gyárilag beépítettek az autóba, illetve úgy, hogy 3.500 kg-ot ne haladja meg az utasok súlya.

De sajnos nem értem, és nem is erre voltam kíváncsi. Az utasaim az autó belsejében lévő ágyakon fekve is utazhatnak? És ugyebár egy lakóautót B-kategóriás jogosítvánnyal lehet vezetni, amellyel maximum 9 ember szállítására alkalmas járművet vezethetünk. Akkor - hogy ha nem haladják meg a 3.500 kg össztömeget - 9 ember szállítható a lakókocsiban?



2014. jan. 26. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyian utazhattok, amennyi ülőhely van a lakóautóban. Az ágyakon fekve nem szabályos utazni.

Másképp: ahány biztonsági övvel felszerelt ülés található benne, de ezt a forgalmi engedélyben is feltüntetik a "Szállítható személyek száma" sorban!

2014. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
El kéne dönteni hogy lakóautóról vagy lakókocsiról van szó... Lakókocsiban nem lehet utazni, lakóautóba csak a biztonsági övvel felszerelt helyeken.
2014. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó leírta a tutit.
2014. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lakókocsiban menet közben senki nem tartózkodhat. Lakóautóban is csak a biztonsági övekkel felszerelt üléseken lehet utazni.
2014. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chernobyl86 válasza:
ÉS akkor mi a helyzet, ha a forgalmi szerint 5 fő szállítható, de a hátsó részbe nincs gyárilag felszerelt biztonsági öv??
2015. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!