Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak (190-es) W201-es...

Első autónak (190-es) W201-es Mercedes?

Figyelt kérdés

Benzines 2.0 és 2.3-asat nézegettem, olyan 600 forintból szeretnék ilyenre szert tenni, hogy az esetleges javításokra is jusson pénzem bőven. Ez az álomautóm egyébként, ezért se nagyon jöhet szóba más.:) Tudom sokat eszik, de nekem 11 éves korom óta álmom a baby benz:)


Csupán az a kérdésem, hogy mennyire ésszerű döntés ilyet venni, nem lenne jobb várnom vele majd későbbre, amikor már tudok vezetni valamicskét. Illetve, hogy mennyire drága a fenntartása, ugyanis én úgy ismerem ezt az autót, hogy kimegy a világból, a jetronic rendszerre hallottam panaszokat, de másra nem, és érdekelne, milyen kompromisszumokat kell kötnöm egy ilyen autóval a kis csomagtér, illetve a hátsó utasoknak való szűkölködésén kívül:)


2014. jan. 27. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a 9-10 literes fogyasztást bírod pénzzel akkor végül is nincs akadálya. BP-n rengeteg fősulist, egyetemistát látni öreg Mercikkel, bár más tészta, hogy ők főleg dízelessel, és más okból teszik ezt, de amúgy rosszat nem hallani róluk.


Szóval ha mindenképp ez az álmod, szerintem első autónak is okés.

2014. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó autók, bár érdemes keresni egy megkíméltet, mert mondjuk a hátsó futómű összes szilentjét egyszerre elég költséges cserélni.


Ha nem milliót futott leharcolt példányt fogsz ki, nem lesz drága fenntartani. Ha ilyen Merci-őrült vagy, keress meg PÜ-ben :)


Én sose vennék benzinest belőle napi használatra, de én rosszul vagyok összerakva. Nekem az első autóm egy W123 200D, a mai napig használom. :)

2014. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha benzinest veszel alakíttasd át gázüzemûvé, ha diesel-t egy 190D-vel (72LE) már ellehet közlekedni, de van 2.5-ös is.
2014. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak azért húz a szívem a benzines felé, mert kis távokra használnám főleg az autót, és a még be sem melegedett dízelmotor azért nem olyan jó, még egy ilyen autónál se.


A gázossá alakítással az a baj, hogy amúgy se túl nagy a csomagtartó, viszont még fontolóra veszem... A 2.5-ös dízel egyébként turbós, ha jól tudom, nem? Az mennyire bírja az ilyen öreg autóban?

2014. jan. 28. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az lényeg már, hogy mennyire bírja valszeg úgyis cserélni kellene.Az a lényeg, hogy a régi Mercikhez már olcsón lehet turbót és más alkatrészt is venni szóval nem azt nézni, hogy "hú a maga korába prémium kocsi volt biztos drága bele minden, inkább ne vegyél" szlogent.A 2.5-ös TD meg 90-95 LE, azzal egész jól lehet közlekedni, de ha benzines (2.0) kell számolj városban a 12 l-es fogyasztással.Ezért ajánlom a gázüzemet.

Benzin: [link]

Diesel: [link]

2014. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és 600.000 Ft-ból már jó alapot lehet venni.
2014. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és volt szívó 2.5 D 94LE.

Meg TurboD 2.5 122-126LE.

2014. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nevemből láthatod mim van,én is merci őrült vok,csak 124 190,legyen sorhatos,az enyém városban sem eszik többet 9nél,benzines ugyanekkora motorral 15 alatt nem állna meg,2.3 is húzós,én Angliában élek,itt jók az utak,futóműhöz két éve nem nyúltam,autószerelő vagyok,magam tartom karban,fáj a szivem itt hihetetlenül olcsók a mercik,átlag 110-160ezer mérfölddel vannak,neten le lehet informálni tehát valós,egy gyönyörű 190es 124es max 1500 font az uccsó szériából,legszivesebben megvenném és hazavinném az összeset,otthon nem tudom mire vannak elszállva az árakkal..
2014. jan. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt mondjuk jó hallani, ugyanis évente járok ki Angliába, úgyhogy nekem még szóba jöhetne onnan is hozni egyet, csupán kicsit para lenne bevállalni talpon a hazautat:) Mindenesetre nagyon megmozgatták a fantáziámat a korabeli Mercedesek, úgyhogy előbb, vagy utóbb muszáj lesz, hogy legyen egy! Egyenlőre még csak a vél ez az összeg, ugyanis egyenlőre csak az van meg miből fog összejönni, tehát még nem biztos semmi...:)
2014. jan. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!