Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe fog ez fájni nekem?

Mennyibe fog ez fájni nekem?

Figyelt kérdés

Saját autóm olajcsöpögés miatt szervizben van, a héten szüleimét használtam (Opel Astra G - 2005). Ma jöttem hazafelé, és amikor akartam bekanyarodni az udvarba megcsúszott a jégen a kocsi és a kerítésoszlop szépen végighúzta a kocsi oldalát. Kis mértékben be is nyomódott a lemez, valamint elég csúnyán karcos lett. Kb. milyen kiadásra számíthatok?


Kép: [link]


Köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 27. 20:01
 1/7 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ha tippelnem kéne akkor minimum 50 000-et mondanék.
2014. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%
50 ha csak 2 ajtót fényeztetsz...
2014. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ennyi az összes sérülés (nem mintha ez nem lenne elég), tehát előrébb nincs, a sárvédőíven meg nem mélyek a karcok, talán azt le is lehet polírozni.
2014. jan. 27. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
50-100k huf között, a fényezés lesz a drágább része.
2014. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz 60ezernél több.

A horpadáskihúzás kb. 6000, a fényezés elemenként általában 25000-30000.

2014. jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, olcsóbb, ha szerzel rá egy ajtót ehelyett.

A többi meg attól függ, mennyire kényesek a szülők az autó kinézetére.

Én a sajátomét legittelném/fújnám, bár már párszor csináltam ilyet, elég jól szokott sikerülni(néha nem :) )

2014. jan. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan jellegű a horpadás, akkor ki lehet húzatni, azt viszonylag olcsón megúszod. Ha mélyebb, vagy törésvonalnál történt (a karosszéria-elemekbe törésvonalakat terveznek merevítés szempontjából), akkor nem valószínű, hogy nyom nélkül eltüntethető lenne. Ezt karosszériástól lehet megkérdezni.


Ha csak a lakkréteg jött le, és a festésnek nem lett baja, akkor azt még lehet, hogy fel lehet políroztatni, akkor megúszod a fényezést. Nagyon szépen meg tudják ma már oldani a kisebb karcok eltüntetését. Keress egy polírozóműhelyt, ezt ott tudják megmondani (fényezős amúgy is azt mondaná, hogy azt biztosan fényezni kell, ne tőlük kérdezd).


De ha olyan jellegű a horpadás, hogy nem lehet kihúzatni, akkor marad a kikalapálás, gittelgetés, aztán pár év múlva úgyis elkezd lepattogni az ajtóról, az állandó csapkodásoknak köszönhetően. Szóval ez csak átmenetileg oldja meg a problémát. A legtutibb az, ha veszel rá egy új ajtót (akár bontottat, az még színben is jobban passzolhat, ha találsz azonos színűt, mert a fényezés az évek során sokat fakul a napsütés hatására). Egy ilyen (üres) ajtót kábé 10-20K körül vesztegetnek, meg egy tizesért szerelik át bele a Te ajtódból a cuccokat (üveg, ablaktekerő mechanika, zárszerkezet, kárpit, hangszóró, stb.). Vagy vehetsz kb. 50 körül komplett ajtót, de ilyenkor érdemes odafigyelni az évjáratra, hogy passzoljanak a csatlakozók is (pl. központi zár, elektromos ablak, stb.).


Szóval ha szerencséd van, akkor 10-15-ből megúszhatod. Ha nincs szerencséd, akkor akár egy százas, vagy még több is lehet a vége, szerencse és igény kérdése.

2014. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!