Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra Jogosítvány?

Autóra Jogosítvány?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem volna hogy autóssulik oldalán ki van rakva hogy autóra a jogsi KRESZ részéből 16 év 9hónaposan lehet vizsgázni. Nos én a lehető legesleghamarabb szeretném elkezdeni, és robogóra már van jogsim szóval EÜ-vizsgát nem kell raknom. És azt is olvastam hogy Járműkezelési és Forgalmi vizsgát csak 17évesen tehetek. Ez azt jelenti hogy hamarabb is elkezdhetem? Tehát nem kell 17éves korig várni hogy elkezdjem a vezetést igaz?

Mint mondtam a lehető leghamarabb szeretném lerakni a jogsit. csak hogy kicsit érteni is lehessen (1997.12.27-én születtem, tudom ez még nem most lesz, de már nagyon lázba vagyok és tudni akarok ezekről)

Tehát ki mit mondana mikor kezdjem el? Illetve mennyi ideig tart általában EÜ nélkül?


Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat! :)



2014. jan. 27. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
16.5 évesen kezdheted a kresz vizsgát.
2014. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
16.5 évesen kezdheted a kresz tanfolyamot, de 17 évesen tehetsz forgalmi vizsgád. Ha nem buksz meg forgalomban, akkor 17 évesen és 2 hetesen a kezedben lehet a jogsid. ebbe belefér akár egy bukás kreszből is.
2014. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. válaszoló köszönöm, de az 1. szerintem valamit félrenézett mert vizsgázni 16év9hónaposan lehet nem 6hó.
2014. jan. 27. 20:47
 4/13 A kérdező kommentje:
jajj bocsi félreolvastam. HELYES mind a két válasz köszönöm.
2014. jan. 27. 20:48
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

16 és 3/4 évesen tehetsz kresz vizsgát, a kresz oktatást elkezdheted 16 és fél évesen, de vizsgázni még nem vizsgázhatsz rögtön.

A forgalmi oktatást is csak 17 évesen kezdheted el -papíron. Persze van olyan autósuli, ahol elkezdik neked korábban oktatni, 17 éves korod előtt 1-2 héttel, hogy annyival is előrébb legyél, a könyvveléssel babrálnak egy kicsit a kedvedért. Tehát 17 évesen elkezdődik a forgalmi oktatás, utána akkor vizsgázol, ha megvan a megadott óraszám, az már nincs korhoz kötve.


És külön eü alkalmassági kell B jogsira.

2014. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :D
2014. jan. 27. 22:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi a helyes áthaladási sorrend a lent látható helyzetben?


[link]

2014. jan. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát ha meg lehetne nyitni a képet akkor megmondanám xD
2014. jan. 31. 14:53
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
5. jó nagy baromságokat hordott össze. Csak egyféle EÜ vizsga létezik, amit ha kismotornál megcsináltál akkor jó autóra is, a többit már a 2. válaszomban leírtam. Elkezdheted a vezetést a kresz vizsga után, nem is sok értelme lenne annak a 3 hónap szünetnek, amit 5. szerint hagyni kell. Nincs egy éves a jogsim, így nyuhodtan hihetsz nekem. Velem egy tanfolyamon is volt egy ember, aki hamarabb levezetett 25 órát, minthogy 17 lett volna, ezért mertem írni, hogy betöltött 17. életéved második hetében meglehet a jogsid.
2014. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. febr. 14. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!