Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó rozsda (? )

Autó rozsda (? )

Figyelt kérdés

Rozsdásodik az autóm egy pár helyen(ajtó alja, küszöb) és ezeket szeretném eltüntetni, megszüntetni.

Mivel lehetne ezeket kezelni és hogyan?

Milyen anyagokat használja?

Ha ezeket megcsináltam akkor szeretném lefóliáztatni az egész autót.



#roszda
2014. jan. 28. 17:36
 1/4 anonim válasza:
53%

Gondolom az első kocsid..

Ne költs rá sokat!

Majd a következőre!

2014. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszer elkezd rozsdásodni akkor azt max késeltetni lehet, teljesen eltüntetni nem. Ha a rozsda a felszínen (pl küszöb) már látható akkor mélyebben még jobban rohad. Otthon sehogysem tudod megoldani, el kell vinni szervizbe megnézetni milyen állapotban van pontosan.
2014. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Karosszériáshoz kell vinni, otthon nem sok mindent tudsz vele kezdeni
2014. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ro-Lee8 ***** válasza:

Nem nagy dolog.. ha fóliáztatni akarod.

Ajtóknál szinte csak felületi rozsda van.

Annyit kell tenned, hogy veszel p80-as csiszolópapírt.

Meg egy doboz gittet. Attól függ mennyi rozsda van rajta.

Ha ezekkel megvagy. Haza mész és nekiállod kicsiszolni a rozsdát. Ha meg vagy vele azokat a részeket ahol gödrök vannak ki gitteled. A pasztából (piros kupakos) Ne sokat rakjál a gittre mert hamarabb szárad és nehéz lesz felvinni. Figyelj rá hogy túl kevés se legyen mert akkor nem köt meg. Ha ezzel megvagy lecsiszolod a gittelést is p80-al. Ha ez is megvan akkor már csak az ajtót kell lecsiszolni p2000-es vizes papírral. Minél több vizet viszel a felületre annál könnyebben dolgozol. Ennél a folyamatnál az a lényeg, hogy matt legyen mindenhol ahol megcsiszoltad. Ügyelj rá, hogy azért a lakkot ne csiszold le. Ha ez kész akkor igazából fel is matricázhatnád, de a matrica a lakkozott felületen könnyebben megáll. Szerintem fújasd le. Elviszed egy fényezőhöz az szépen megfújja neked, lelakkozza és felpolírozza. Így az ajtónál már sokat spóroltál. Viszont a küszöbre azt mondom, hogy vidd el karosszériáshoz. Tapasztalatból mondom, hogy idáig az összes autó amit láttam úgy indult, hogy egy kis rozsda a küszöbön, meg itt, de nem vészes. Aztán amikor nekiálltam dolgozni csak bomlott a küszöb csak bomlott. Aztán vagy lett belőle 1 napos meló kihegesztéssel, vagy komplett küszöb csere. Sok sikert hozzá :)

2014. jan. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!