Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a 17"-os Goodyear gumi...

Roli901214 kérdése:

Ez a 17"-os Goodyear gumi felmegy erre a felnire?

Figyelt kérdés

Mire kell figyelni? Vettem egy ilyen gumit:

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 225/45 R17 91Y


Kinéztem egy felnit rá, kérdésem az h mire kell figyelni ha felnit választok hozzá? Felmegy rá ez a gumi?


[link]



2014. jan. 30. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Figyelni kell a gumi átmérőjét meg a felni átmérőjét. annak egyeznie kell ami itt egyezik is. Aztán figyelni kell a gumi szélességét (ami nálad 225mm) és a felni szélességét (ami nálad 7") Erre itt egy táblázat:

[link]

Ez így rendben a felnin rajta van a gumi. Ezután figyelni kell a felni és az autó osztókörét. Aminek egyeznie kell (ez a felninél 5x112). Aztán figyelni kell a középfurat méretet is. Ennek legalább akkorának kell lenni a felnin lévőnek mint az autó kerékagyának. Ennél lehet nagyobb csak akkor kell venni/csináltatni tehermentesítő gyűrűt ami jó a felnibe és jó a kerékagyra is. Ezután jön az ET ami a gyáritól +- max 10-10 lehet az eltérés. Tehát ha a gyári felni pl ET 40 akkor a másik felni max Et50 vagy Et30 lehet vagy a kettő között bármennyi. Aztán figyelni kell hogy a kereket az átmérője miatt fel tudod-e rakni ha felmegy utána arra kell figyelni hogy kanyarodáskor teljes terhelés mellett is el tudod-e fordítani a kormányt és nem ér-e bele semmibe. Ha minden ok akkor jó a kerék az autóra. Ha valamit nem értesz írj privátot.

2014. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem vennék ilyen felnit, tudom h jól néz ki de gagyi NO NAME kínai felnik, és még drága is !


Ez ugyanúgy néz ki és ez német Borbet márkájú amik nagyon jók. [link]

2014. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes leírást!!! Amit a 2. Linkelt nagyon jol nez ki es et50es. Nekem a II. OCTAVIA gyari adata et 54es ugyhogy amit az 1. Hozzaszolo reszletbem gazdag velemenyerol leszűrtem tökéletes is lenne ra et54 helyett ett50 nem nagy elteres ugye... Megegyszer koszonom meg körbelesek neten azt vszek valamit ;)
2014. jan. 31. 00:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Még azt elfelejtettem leírni hogy az Et azt jelenti hogy a "felni függőleges felezési síkjának és kerékagyra való felfekvési síkjának milliméterben mért távolsága." És ha nem azonos az ET a gyárival akkor a kerék annyit tolódik kifelé vagy befelé. Ha kevesebb a gyárinál akkor annyi mm-el jön kijjebb a kerék amennyivel eltér a gyáritól ha több akkor annyival megy beljebb. Azaz ha kisebb az Et akkor nő a nyomtáv ha több akkor csökken. Remélem mindent leírtam :)
2014. jan. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél! Mégegyszer köszönöm. Tehát ha nekem a kocsi papírján ez áll: 225/45R17 91W - 7J x 17 ET54, az azt jelenti hogy én csak 7"os felniket nézegethetek a gumira, 7,5"-osokat már nem ha nincs benne ugye? És akkor bátran vehetnék pl. egy ilyet: Dotz Imola 7x17 ET48, ňes ha papíron ET54 van ez meg ET48-as az még nem nagy eltérés és megfelelne ugye? Ahogy irtad 10mm-ert játszhat gondolom...
2014. jan. 31. 09:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Vehetsz szélesebb felnit nyugodtan csak ne sokkal legyen szélesebb.
2014. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nos kinéztem azt hiszem ez lesz az igazi! A mérete: 7x17 5x112 ET48


[link]


Mégegyszer megkérdem, jó lesz ez így ha a papíron ET54es van erre a méretre? az a 6mm játszhat? Jó lesz ez így, mert ha igen akkor rendelem is! Előre is köszönöm!

2014. febr. 3. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Rendeld nyugodtan, jó lesz.
2014. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen jó lesz és szép is :D Annyi hogy 12mmel (2x6mm) lesz szélesebb tőle a nyomtávod. Ami annyit jelent hogy stabilabb lesz az autó.
2014. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
NAGYON kÖSZÖNÖM!!! iGEN BOLDOG VAOK :) :P
2014. febr. 5. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!