Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leírnátok, hogy pontosan mi a...

Leírnátok, hogy pontosan mi a módja annak, amikor megállok a lámpa előtt az autóval?

Figyelt kérdés

Tegnap vezettem életemben először, és nem tudom, hogy pontosan hogy van.


Tehát fékezek, lenyomom a kuplungot, és akkor sebességváltó, és ennyi?


Bocsi, tényleg fogalmam sincs még az egészről, szóval köszönöm.



2014. jan. 30. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Oktatót miért nem kérdezed meg?
2014. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ennyi. Kinyomod a kuplungot és fékezel. Nekem még úgy tanították, hogy csak megállás után rakjuk üresbe a váltót, és engedjük fel a kuplungot, de egy idő után úgyis mindenki átszokik arra, hogy már lassítás közben üresbe dobja. (De csak a vizsga után, hátha a vizsgabiztos nem értékeli. :) )
2014. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mész 50-el, látod, hogy vált a lámpa.


Elkezdesz simán FÉKEZNI, használva a motor és a lábféket egyaránt.

Amikor lecsökken a fordulatszám annyira, hogy már "rángatna" a motor akkor kinyomod a kuplungot, és szituációtól függően visszaváltasz (ha még messze van a lámpa és érdemes), vagy ha már közel van a lámpa nem váltasz vissza.

Amikor megálltál a lámpa előtt kiteszed üresbe.

2014. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Üresben gurulás lámpa előtt vizsgán hibavonal, de vizsga után úgy is átszokik rá az ember, mert kényelmesebb. Eddig még nem kellett visszaváltanom lámpa előtt, a kuplung benyomása után megmaradt lendület általában elegendő volt a lámpáig. Amúgy a 3-as válaszban leírt sorrend tankönyvi példa, szóval nem írom le újra. :)
2014. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!