Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa 156 benzines (1.6,1.8,2....

Atesz155 kérdése:

Alfa 156 benzines (1.6,1.8,2. 0 TS), vagy dízel (1.9,2.4JTD) a jobb, ezen kérdésen belül is, melyik motortípus ami jobb választás lehet? Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok véleménye érdekelne, akinek van, vagy volt 156-os Alfája, vagy aki jól ismeri e típust.

Sok rosszat hallani róluk, így a pocskondiázó szöveg, hogy "miért sz.r az Alfa", nem érdekelnek, minden autómárkában van szar, ha az adott autónak épp nincs gazdája mert elhanyagolja, valamint olyan autó nincs ami tökéletes, mindegyikre kell költeni. 33-as Alfa volt a családban 1.8 TD, de ez már fiatalabb konstrukció, és érdekelnének a véleméynek, hogy melyiket érdemes megvenni, melyik bír többet? Azt tudom, hogy a BOSCH elektronika kukába való, amit beletettek az Alfákba, illetve, hogy a futómű elég sportos, és nem a Pesti "magyar" utakra lett terveze, mert hamar kopik. Dízelekről jókat hallok, benzineseknél is hallottam már olyat, hogy semmi gond nem volt, de talán arra jobban jellemző, hogy nyűgös. Előre is köszönöm.



2014. jan. 31. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 156-ost szeretnél, akkor mindenképp a facelift utáni modellekből válogass (valamikor 2002-3 környékén volt a váltás). Ott már javítva van az előző generáció pár elektromos nyűgje.

Én a dízelt választanám, jóval takarékosabbak, mint a benzinesek. Még a 2.4JTD fogyasztása is bőven baráti.

2014. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Énis a dieselt ajánlom inkább.A ts motorok nem valami jók.Az 1.9 jtd jó bevált konstrukció.Első futőműve háklis csakis márkás lengőkarokat vegyél bele.Drágábbak de megéri.1.9 - a legbeváltabbak a 77 és 85kW-osak.Mindenképpen 2000 utániakat keress.
2014. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Biztos, hogy dízel lesz, mert azért a TS motorhoz, a 8 gyertyát is megvenni, hát.... Jó nyilván nem kell havi szinten cserélni, de hallottam már olyat, hogy nem volt jó az autóhoz a gyertya és 20-30 ezer km-t bírt csak ki.

Igen mondjuk 1.9JTD-ből több is van a piacon, mint a 2.4-ből, talán kicsit olcsóbb hozzá egy két alkatrész. Viszont még egy kérdés, valaki említette nekem, hogy állítólag az 1.9 rendelkezik intercooler-el, míg a 2.4 nem tényleg igaz?

Az biztos, hogy 2000 utáni típust szeretnék, a full faceliftes (Giugiaro desing ellátott) változat még kicsit húzós árban van, jobban azokat a típusokat néztem, amit még kasztniban a régi 156, viszont a beltér már lényegesen más, talán ennél a szériánál volt, hogy 105 LE, helyett 116-ra nőtt a pacik száma.

Köszönöm a segítséget!

2014. febr. 2. 17:40
 4/5 anonim válasza:

Nekem most van a harmadik Alfám.Az első dizel 33-as volt,azzal több gondom volt,a turbóval.A kövekező egy 1999-es 156-os volt,1.6 motorral,tökéletesen elégedett voltam vele,évekig használtam,problémamentesen,a kötelező olaj,szűrőkön kivül csak gyertyacsere volt,de nem nem a gyártó által előirt kódos gyertyát vettem vele,mégis tökéletesen működött.

Aztán összejött a várva várt Facelift modell,nagyjából egy éve,egy 2004-es 156os,1.8 motorral,...hihetetlen,az előzőt is szerettem nagyon,de ez a mostani messze felülmúlja.Fogyasztásra ugyanannyi mint az 1.6 motor volt.Eddig semmi panaszom nem lehet rá,csak a kötelezőket csereltem es gyertyat ebben is,viszon ebbe már beletettem a belevaló speci gyertyát,de elég jó árban hozzájutottam.

En mondjuk mindenkepp benzinest akartam,mert kicsit többet járok városon belül mint kivül,emiatt tartottam a dizeltől.De viszont tudom hogy nagyon jók a 156 dizel motorjai.

Saját tapasztalataim alapján csak jókat tudok mondani,ha kifogod a neked való nem széthajszolt példányt és vigyázol ra,nagyon fogod szeretni.

Nekem a következő is Alfa lesz.:-)

2014. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

:) Azt nem csodálom, hogy a következő is Alfa lesz, nehéz nem szeretni, én pl. gyerekkorom óta rajongok érte. Csak úgy hozta eddig az élet, hogy még nem volt. Igazából ezért is tettem fel ezt a kérdést, mert én is nagyon szemezek az 1.8 és 2.0 TS 156-ossal, viszont a dízelekek tényleg mindenhol csak dícsérik. Igen végül is, ha sz.r gazdája volt az autónak előttem, akkor tökmindegy, hogy milyen, mert ígyis úgyis lehet költeni. Sajnos a jelenlegi autómnál jártam így. :/

Köszi szépen.

2014. febr. 6. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!