Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha csak deszt. Vizet töltök...

Ha csak deszt. Vizet töltök utána a hűtőfolyadéknak, romlik a fagyállósága?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem a hűtőrendszert hűtőfolyadékkal, ami -35'C-ig fagyálló. Néha utána kell tölteni egy picit.

Nem túl szakszerű hasonlat, de úgy működik, mint az akkumulátor folyadék, hogy a "cucc" nem párolog el, csak a víz belőle? Ha utántöltögetem deszt. vízzel, romlik a fagyállósága, vagy csak a víz párolog el belőle, és az eredeti koncentrációt állítom vissza ha vízzel pótolom? Érthető,nem?:)

Köszi!


2014. febr. 2. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg romlik mert alkohol is van a fagyállókban és inkább az párolog mint a víz. Szerintem egyébként nem párolog mert zárt a rendszer még a nyomás is felmegy benne ha mész a járgánnyal és melegszik a motor, inkább valahol ereszt és elfolyik lassan.
2014. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érthető amit irsz csak nem valós . Itt a fagyálló nem párolgás útján fogy 90%-ban ezért a tiéd igy higitva lett. De a legközelebbi benzinkúton ,vagy szerelő, szerintem ingyenesen megnézi neked.
2014. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hmm...értem. a fogyást kb úgy kell elképzeni, hoyg 2-3 havonta belemegy a normál szintig 2-3 deci. nem jelent gyakorlatban problémát, inkább csak kíváncsi lennék, hogy hogy viselkedik az anyag.
2014. febr. 2. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy párolgás miatt fogy.

De akár párolog, akár nem, nem csak víz megy ki belőle. Így ha sima deszt.vizet töltesz utána, akkor nő a fagyáspontja, és nagy meglepetés fog érni egy hideg reggelen.


Amúgy a KRESZ-tesztben van egy ilyen kérdés hogy a fagyállótartályba milyen folyadékot szabad önteni. (hűtőfolyadékot)

2014. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Amúgy a KRESZ-tesztben van egy ilyen kérdés" uhh, bocs, nem tudom a KRESZ-ben mi van, vettem a jogsimat még anno:D

písz:)

2014. febr. 2. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Valahol lehet folyat a rendszer.
2014. febr. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!