Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb magyar ember miért...

A legtöbb magyar ember miért a kis kategóriájú, kis kocsikat favorizálja?

Figyelt kérdés

Pl. egy Suzuki árából lehetne venni A8-as Audit, 7-es BMW-t, stb, még is mindenki Suzukit vesz, vagy valamilyen kis kocsit.

Aztán panaszkodnak, hogy kicsi a csomagtartója, meg zajos autópályán, és sokat fogyaszt.

De aki ilyet vesz még is a fogyasztásra hivatkozik, hogy neki nem kell nagy kocsi, mert leeszi a gatyáját is, meg drága szervizelni.

Ha amúgy is keveset megy valaki, akkor miért számít neki a fogyasztás?

Megy egy éve 5-10 ezer km-t , akkor szeritnem nem gond, ha 10-15 litert fogyaszt az autó...

De viszont ha hoszú útra megy valaki sokkal kényelmesebb és áldani fogja a napot, hogy a nagyobb kocsi mellett döntött.

Ja és mellesleg a nagy kocsi olcsóbb is.

Ti mit gondoltok erről?


2014. febr. 3. 13:49
1 2
 11/19 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
96%

Akkor máshogy fogalmazok te zseni közvélemény kutató!

Egyszerűen s.eggfej vagy, ez a meglátásom.


Ismétlem, lenne pénzem komolyabb autóra, de rohadtul nem érdekel. Nekem az autó arra van, hogy A pontból B-be vigyen, nem a szomszédnak akarom mutogatni, hogy "némmá, mijjen fasza ódi A 22-esem van, he".


A presztizs sem érdekel, eddig sem érdekelt. Ha 41 éves koromig nem jutottam el odáig, hogy attól leszek valaki, hogy egy nagyon fasza kocsiban ücsörgök, akkor talán már nem is fogok.


A kényelem alatt mit értesz pontosan? Mert akkor ebben az esetben, ha ez a döntő, akkor bizony mindenkinek Audi A8, bálna merci és hasonló kell.


Mellesleg: Most mindenki hülye, vagy a lakosság van szar helyzetben? Először gyakorlatilag fikáztál mindenkit, most meg azt mondod, hogy nincs pénzük az embereknek.

2014. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Azért azt is nézd, hogy itthon kb a nyírségből a balcsira kiruccansz, addig néhány nevenincs amcsi településről ennyi km elmenni a sarki boltig :D szal kell a nagy autó felpakolni a kaját. Az árak ott olcsóbbak. Mind a benya, a kocsi az stb

Idehaza egy suzukit sem mindenki tud fenntartani nemhogy a8 ast. Ha gond van egy a8 szervízből kb másik jó állapotú suzuki kijön. (használt régitípusra gondolok ami ok)

Aztán egy új suzuki is megbízható, az árán vett felső kat audi meg használt, lehet már lestrapált motorikusan, azt a fél új suzi árát egy-két hónap múlva ráköltöd...

2014. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Érdekes eszmefuttatások menne itt az biztos.
2014. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

11. nekem nem kell megmagyaráznod, nem kell szégyelned, persze minden kis kocsis ezt mondja, hogy persze ő tudna nagyobbat venni, csak fenntartani nem tudná.

no para.

én nem nézlek le azért mert kis kocsid van.

2014. febr. 3. 15:04
 15/19 anonim ***** válasza:
Egy másik ok hogy nem mindenkinek van akkora garázsa hogy egy nagyobb autó beférjen.
2014. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Agytörzsi persze megengedhetnéd magadnak a nagyobb kocsit még is suzukival jársz. Hát persze egyértelmű biztos szereted magad szorongatni abba a suzukiban. :D
2014. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
95%

Tényleg egy barom vagy, külföldön dolgozom kamionosként,és igencsak futná prémium autóra is. De miért nem érted meg, hogy nincs igényem nagyobbra?

Volt nagyobb autóm is, a régi szép időkben volt egy Ford Scorpio-m, de rájöttem, hogy tök fölösleges.

És arra is rájöttem, hogy neked nem válaszok kellenek, te csak itt hajtogatod a magadét.


Nem vagyunk egyformák, szerencsére.

2014. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
93%
Kutas cimbora jót szokott somolyogni amikor a HMCS-k a hónap elején hetente kétszer, aztán 15-e után már csak hetente egyszer állnak be a lógó belű A8-cal 5 ezerért tankolni. A hónap végén meg eltűnnek másfél hétre.
2014. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én is igy voltam, és egy A6-ost vettem inkább, amit egyáltalán nem bántam meg. De teljes mértékben megértem a kisautósokat, ugyanis:

-nekem az Audira 5x annyi a biztositás, adó, stb.

-sokkal több, nagyon drága olaj kell bele

-10 litert eszik (dizel) (Suzuki 6-ot eszik)

-ha szervizbe kell vinni, annyit szoktam otthagyni, hogy abból vennék egy régi Suzukit

-elütöttem egy kutyát - 150.000-res kár (Suzuki 20.000-ből meglett volna)


Mindezekkel nem vennék én sem Suzukit, imádom az Audit, de tisztában vagyok, hogy nem mindenki birja ezt a sok többletköltséget.

2014. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!