Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyertya kell a kocsimba?

Milyen gyertya kell a kocsimba?

Figyelt kérdés
Citroen ax 1.0 benzin 4 henger

2014. febr. 3. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

ebbe a tipusba bármilyen gyertya jo.

én kis köbcentis kocsikba nem szoktam javallan ia gyetya cserét, mert kiskocsira felesleges költeni.

sportkocsinál 1600 köbcenti felett kell gyertyát cserélni, de amúgy 2000 köbcenti utazó autónál.

egy 4-5 ezer köbcentis kocsba már tényleg érdemes belefektetni a pénzt, mert azon érezni a különbséget.

2014. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ehhez képest egyszer elvittem szakszervízbe az 1.4-es mazdámat és kicserélték a gyertyát mondván hiába japán nem az való bele... (szerintem még rosszabb is lett a gyújtása)
2014. febr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 Bocsi, de akkora hülyeséget írtál, hogy... inkább nem folytatom.

Aki sz@.ja a pénzt, az persze, ne cseréljen semmit a kocsiján, használja addig, míg ki nem döglik alóla, majd vesz mást.. Na persze, ne vicceljünk már!

A gyertyáknak is van egy tervezett futásteljesítménye... Az autó kezelési útmutatójában benne van, hogy mikor és milyenre kell cserélni.

Ha nem cseréled időben, később súlyosabb károk is keletkezhetnek a gyújtásrendszerben, súlyos anyagi károkkal karöltve.

AX-nél 25.000km-enként kell cserélni a gyertyát. Interneten lehet túrni USER MANUAL-t, abban benne lesz a pontos típus is. Ha tudsz franciául, innen kimazsolázhatod:

[link]

2014. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!